Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Leden 2017

Urtica P16 - 1/5

29. ledna 2017 v 20:00 Morag McAdams
Po bitvě o Bradavice opustí Hermiona kouzelnický svět. Kočuje Velkou Británií a i přes svoje trauma z války žije skoro šťastně. Potom se však znovu setká s minulostí a téměř cítí Snapeovu krev, která jednou zbarvila její ruce a hábit do ruda.


Felix Felicis - P12

22. ledna 2017 v 20:00 Morag McAdams
Hermiona se po válce a rozchodu s Ronem dostala na velice podřadné oddělení Ministerstva kouzel. Nyní se pravidelně setkává se svým bývalým učitelem, profesorem Snapem, a zdá se, že se mu chce pomstít za všechna ponížení během její školní docházky. Je však všechno takové, jak se zdá? A co s tím má společného červený inkoust?


Bewitching my mind - P18

15. ledna 2017 v 20:00 Araeofsomething
Po jedné více než neuspokojivé noci s Ronem ukončí Hermiona jejich vztah a hledá radu v rozhlasovém vysílání. Přivede ji však hlas bez těla z kouzelnického rozhlasu skutečně k muži, který očaruje její hlavu a může svést její smysly?Arda z Lyry

13. ledna 2017 v 19:52 Arda z Lyry
Milé čtenářky,

kouzelnický svět Harryho Pottera je dle mého názoru velice šikovně vymyšlený. Líbí se mi v něm pobývat, a to jak v knížkách JKR, tak ve filmech, a konečně i v širém poli fanfiction na toto téma.
Dají se najít nejrůznější fantazie, jak by to bývalo mohlo být jinak, či jak by to třeba mohlo pokračovat, kdyby to JKR neuťala (na což má jako autorka, přiznejme, plné právo).
U mě najdete překlady ff, aby jste si Vy, české čtenářky, přišly na své i v případě, pokud nevládnete cizím jazykem a nemůžete šmejdit po jiných než českých stránkách. Pro Vás je to tady. Zejména pro ty z Vás, které přejí i elegantnímu mistru lektvarů, aby došel svého štěstí a unikl Nagini, případně jí vůbec unikat nemusel, protože na něho ve světle nových informací vůbec nezaútočila.

Naděje stále existuje, a mnohé autorky ji v nemalé míře živí, aby ukázaly, že Severus, ač tenkrát umaštěný bastard a sarkastický mizera, sice i nadále disponuje svými neotřelými jazykovými výrazy, avšak potřebuje také trochu porozumění vůči svým originálním myšlenkovým pochodům a různým rozhodnutím... Tak, a teď: kdo té větě beze zbytku rozuměl, dostane Hagridovu vlastnoručně upečenou sušenku (zajděte si k němu). Mrkající Tu tvrdou jako štolverk myslím.

Pro nás ostatní ještě dodávám, že všechny zde uveřejněné překlady jsou odsouhlasené, všech původních autorek se u každého díla zvlášť zdvořile ptám na souhlas s překladem a zveřejněním a uvádím taky odkazy na originální příběh. Nevydělávám si takto žádné peníze, jen se bavím a zprostředkovávám vám nové příběhy z cizojazyčných zdrojů.

Beta readerku nemám. Pokud byste některá cítila potřebu mi sdělit, že je to z mé strany veliký nedostatek, klidně tak učiňte, popř. se nabídněte a staňte se součástí toho všeho.

S nastavením blogu si příliš hlavu nelámu. Barvičky a vychytávky okolo mě (prozatím) nechávají zcela chladnou a soustředím se na hlavní účel těchto stránek. Mrkající Možná, že to později bude jinak. Fotky SSHG visí v hojném počtu na internetu, cizí sem dávat nebudu a vlastní nezískám. Plačící Fotkami u překladů mě zásobuje JaniART - takže: díky Ti! <3

Všem čtenářkám a fanynkám HP, a speciálně SS, přeji krásné počtení této odpočinkové, ale i přesto výživné literatury.

Vaše
Arda z Lyry