Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Arda z Lyry

13. ledna 2017 v 19:52 |  Arda z Lyry
Milé čtenářky,

kouzelnický svět Harryho Pottera je dle mého názoru velice šikovně vymyšlený. Líbí se mi v něm pobývat, a to jak v knížkách JKR, tak ve filmech, a konečně i v širém poli fanfiction na toto téma.
Dají se najít nejrůznější fantazie, jak by to bývalo mohlo být jinak, či jak by to třeba mohlo pokračovat, kdyby to JKR neuťala (na což má jako autorka, přiznejme, plné právo).
U mě najdete překlady ff, aby jste si Vy, české čtenářky, přišly na své i v případě, pokud nevládnete cizím jazykem a nemůžete šmejdit po jiných než českých stránkách. Pro Vás je to tady. Zejména pro ty z Vás, které přejí i elegantnímu mistru lektvarů, aby došel svého štěstí a unikl Nagini, případně jí vůbec unikat nemusel, protože na něho ve světle nových informací vůbec nezaútočila.

Naděje stále existuje, a mnohé autorky ji v nemalé míře živí, aby ukázaly, že Severus, ač tenkrát umaštěný bastard a sarkastický mizera, sice i nadále disponuje svými neotřelými jazykovými výrazy, avšak potřebuje také trochu porozumění vůči svým originálním myšlenkovým pochodům a různým rozhodnutím... Tak, a teď: kdo té větě beze zbytku rozuměl, dostane Hagridovu vlastnoručně upečenou sušenku (zajděte si k němu). Mrkající Tu tvrdou jako štolverk myslím.

Pro nás ostatní ještě dodávám, že všechny zde uveřejněné překlady jsou odsouhlasené, všech původních autorek se u každého díla zvlášť zdvořile ptám na souhlas s překladem a zveřejněním a uvádím taky odkazy na originální příběh. Nevydělávám si takto žádné peníze, jen se bavím a zprostředkovávám vám nové příběhy z cizojazyčných zdrojů.

Beta readerku nemám. Pokud byste některá cítila potřebu mi sdělit, že je to z mé strany veliký nedostatek, klidně tak učiňte, popř. se nabídněte a staňte se součástí toho všeho.

S nastavením blogu si příliš hlavu nelámu. Barvičky a vychytávky okolo mě (prozatím) nechávají zcela chladnou a soustředím se na hlavní účel těchto stránek. Mrkající Možná, že to později bude jinak. Fotky SSHG visí v hojném počtu na internetu, cizí sem dávat nebudu a vlastní nezískám. Plačící Fotkami u překladů mě zásobuje JaniART - takže: díky Ti! <3

Všem čtenářkám a fanynkám HP, a speciálně SS, přeji krásné počtení této odpočinkové, ale i přesto výživné literatury.

Vaše
Arda z Lyry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabux Gabux | E-mail | Web | 9. května 2017 v 20:45 | Reagovat

Zdravím :)
Děkuji ti za všechny líné či jazykově neobdařené čarodějky a kouzelníky! :)
Kdybys někdy v budoucnu hledala betu, nebo potřebovala poradit či pomoci s nastavení stránek nebo cokoliv, tak klidně napiš. Ráda pomůžu :))

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 9. května 2017 v 21:16 | Reagovat

[1]: Gabux: Vítám Tě mezi fanynkami HGSS. ;-) Díky za nabídku pomoci, postupem času, který překládání ff věnuji, se mi zdá, že to takto jde i bez bety. Snad se příliš nemýlím. Za upozornění na každou nově odhalenou chybu budu ráda. Znají to všechny autorky i překladatelky: čteme to snad tisíckrát, a stejně na to mrkne někdo nový a hned vidí nesrovnalost, která nám zůstala skryta. :-) Přeji krásné počtení - zdá se, že ses do toho pustila zrovna o dnešní úplňkové noci. Inu, ideální pro čarodějky! 8-)
Arda z Lyry

3 Gabux Gabux | Web | 11. května 2017 v 17:17 | Reagovat

[2]: Ach ano. Úplňková noc na to byla jako stvořená. A pro odpočinutí od učení na maturity a přijímačky, to byla perfektní volba :)
Závidím ti tvou znalost německého jazyka. Na základce jsem se ho učila a chci se k němu vrátit, protože ten jazyk miluju a jsem ráda, že se někdo rozhodl překládat i z němčiny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.