Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Radio "Magic FM" - P12 - 3/4

21. května 2017 v 20:00 |  MsRutherford
Naproti tomu Severus Snape zjistil něco naprosto jiného. Bylo mu to jasné v okamžiku, kdy otočil na stránku s fotkou Nebelvírů. Pod ní byla poznamenána jména. HerMIONA Grangerová. Hnědé, vlnité vlasy. Mohl se také mýlit, ale která jiná by se jmenovala Miona? A která jiná Miona by měla snoubence jménem Ron?


Byl aktivním čtenářem Denního věštce, a tak zaregistroval také TU zprávu v loňském roce. Ronald Weasley a Hermiona Grangerová se budou brát. Oba váleční hrdinové.

Severus si třel unavené oči. Že musí mít pořád smůlu. 1) byla překrásná, stala se opravdovou ženou, tedy nejen charakterově, ale i vzhledově a 2) ho znala. To, že vypovídala během procesu v jeho prospěch, ještě nic neznamenalo. Nebelvíři byli proti nespravedlnosti a museli se montovat všude. Určitě by vypovídala i pro Filche a jeho pitomou kočku.

Cítil, že vystřízlivěl. Zítra předá malé Grangerové její telefon a poděkuje jí za milý rozhovor, a pak se zase vrátí do svého vlastního života. Možná snad přijme tu nabídku z Německa. Magická univerzita v Hamburku ho chtěla na post profesora Lektvarů. Nechtěl sice pryč, ale možná by tam poznal nějakou, která by si s ním uměla svůj život představit.

Pozvolna zase kráčel Prasinkami, aby se dostal k přemisťovacímu bodu. Cestovat do Cornwallu bez něj (tedy alespoň ze Skotska), by ho stálo mnoho sil, které momentálně neměl. Bod byl nejen chráněn před mudly, ale přidával kouzelníkovi také další energii.

Snape téměř dorazil k bodu, když zaslechl zvuk přemisťování. Ron Weasley se objevil asi 50 metrů od něho a zjevně byl nažraný jako doga. A vrávoral směrem k Severusovi.

"Brývečer," blábolil, když přišel blíž. Severus se s ním nechtěl zabývat. Tohoto Weasleyho nikdy příliš nemusel a obzvláště fakt, že se s ním zahazovala slečna Grangerová, ho rušil. Weasley byl jednoduše omezený, s průměrným kouzelnickým nadáním, nic, co by ji posouvalo vpřed.

"Dobrý večer, pane Weasley." Weasleyho opilecký dech byl cítit zřejmě až na Island, každopádně Severus věřil, že pouhým vdechnutím bude opilejší než po pěti Ohnivých whiskách.

"So tay chssete, profff…" Severus se mu podíval do očí, byly skelné a málo zaostřené. Jak se mohl někdo takto ožrat uprostřed týdne?

"Jen krátká návštěva, nic, co by se Vás týkalo, Weasley." Měl toho dost. Zvedal se mu žaludek ze smradu, který šel z chlapce, a u Merlinových zelených spoďárů, Severus byl zvyklý na všelijaké pachy.

"Čau, profff…" Weasley vrávoral dál a zmizel mezi dvěma domy. Severus se za ním ještě chvilku díval. Ten mladý muž byl s jistotou na cestě ke svojí snoubence, mohl si k ní lehnout do teplé postele a vzít ji do náručí.

Snape si také přál tento druh tepla. Samozřejmě měl čas od času schůzky se ženami. S několika málo z nich strávil i noc, ale jednalo se jen o sex, vše čistě fyzické. Chtěl emoce, pocity, jako u Lily, své mladé lásky, a sex, daleko intenzivnější než se ženami v posledních letech.

Nyní byl volný, nyní mohl milovat. A chtěl to. Bylo mu 44, žádný věk na kouzelníka, ale mladší už nebude. Dřív na děti nikdy nepomyslel, ani náznakem. Nyní se častěji přistihl, že cítí žárlivost, když viděl jiné muže s dětmi na ramenou nebo v náručí.

A s těmito myšlenkami se přemístil domů. Do hrabství Cornwall.

*
Příštího rána byla Hermiona probuzena zvláštními zvuky z koupelny. Pohled na hodinky jí prozradil, že je teprve krátce před šestou. Ačkoli zněly ony zvuky jakkoli zvláštně, ihned věděla, o co šlo. Ron jistě zvracel, jako každé středeční ráno. Někdy to ani nestihl do koupelny. A každé středeční ráno mu musela dávat lektvar proti kocovině.

U snídaně už mu bylo zase výtečně. Zhltnul tři housky, nalil do sebe čtyři šálky kávy a Hermionin čaj. A ona si vzpomněla na své myšlenky z předchozího večera. Co se stane, když se rozejdou? Určitě se bude muset vystěhovat, ale copak to bylo tak hrozné? Jak moc bude ohrožené přátelství s Ginny a Harrym a s ostatními Weasleyovými? Bude ji Ron zraňovat nebo bude pouze v rozpacích, že právě přišel o uklízečku?

Prohlížela si svého snoubence nebo prozatím-snoubence? Byl skvělý muž, o tom žádná. Ale ne pro ni. Konec. Buďme přáteli. Ta nejhloupější věta v celém vesmíru. Nepoužije ji. Ale potřebuje ještě trochu času.

"Dneska poobědváme společně," řekla nakonec a vydala se na cestu do práce.

*
Severusovo dopoledne proběhlo v klidu. Spal do devíti, nasnídal se, a pak se zabarikádoval ve své laboratoři. O poznatcích z předchozí noci a o blížícím se večeru přemýšlet nechtěl.

Ale stejně to udělal.

Ve třičtvrtě na jednu zvonil mobil Grangerové. Zvedl ho.

"Dobrý den, Rusi!" povídala vesele, ale neznělo to příliš věrohodně.

"Dobrý den, slečno… Miono." Och.. už se málem přeřekl. Zeptal se jí, co se děje.

"Bohužel budu mít dneska v sedm asi ještě práci. Zatím to nevím, ale… práce… mě stresuje a asi tu budu muset zůstat déle, abych něco dokončila. Mohli bychom se setkat i trochu později? Tedy, já Vám zavolám, jak budu moct, a pak si sedneme do restaurace nebo baru… nebo někam."

Ale, co se to s Grangerovou, tedy s Hermionou dělo? Zněla rozladěně. Samozřejmě věděl, že pracuje v rádiu, které někdy poslouchal při vaření lektvarů. A také věděl, že Lucius byl její šéf. Copak ji stresuje on?

V Severusovi se něco vzedmulo. Nechtěl, aby Miona byla kvůli Luciusovi smutná, zarmoucená nebo naštvaná. Chtěl ji vidět šťastnou.

Och, Merline. Mluvili spolu jen jednou jedinkrát, ano, byl to velmi intenzivní a dlouhý rozhovor, a už ho to takhle sebralo? Roky se neviděli a jejich společná minulost také nebyla příliš přívětivá. Severus nebyl zamilovaný, ne. Ale choval hluboké sympatie k tomu děvčeti, k té mladé ženě.

Po chvíli ticha jí řekl, ať se klidně ohlásí a on že s ní rád půjde na večeři.

Po tom telefonátu si znovu prošel nabídku z univerzity v Hamburku a do Německa poslal sovu. Zpráva obsahovala jeho odpověď.

*
Hermiona zavěsila. Nádech a výdech. Teď musí na dvě hodinky zmizet. Pak si to nadpracuje. Takto to slíbila Malfoyovi po telefonu před tím, než hovořila s Rusem. Malfoy z toho nadšený nebyl, avšak souhlasil. Jordan snad může chvíli moderovat i sám.

Takhle jí to vyhovovalo. Hermiona se necítila dobře, byla velmi rozjitřená, byla naprosto mimo sebe.
Před třičtvrtě hodinou se setkala s Ronem, který přišel jako vždy pozdě. Celé dopoledne si dělala starosti a nakonec o tom mluvila i s Leem. A dospěla k závěru, že už to takhle nemůže jít dál.

S Ronem bude jen nešťastná, už teď trochu byla, a ani ona Ronovi žádné štěstí nepřinese.
To všechno a ještě další věci mu pak při jejich setkání sdělila. Zrušila zasnoubení a také jejich vztah, řekla mu, že se odstěhuje a omluvila se mu.

On… on řádil. Křičel na ni tolik, že byla nucená na oba zakouzlit Zastírací kouzlo a také Ševelissimo.

Ron jí nerozuměl, chtěl ji přimět k tomu, aby si to ještě rozmyslela a řval ještě o něco hlasitěji. Držel ji pevně v náručí, snažně ji prosil, odvolával se na minulost. Jí vyhrkly slzy, už nechtěla nic z toho.

Nakonec se jí ještě jednou podíval do očí a beze slova zmizel. A ji to zničilo. Ješte před jejich setkáním věděla, že to bude těžké, ale že udělá takové divadlo, to tedy naprosto netušila. Neodvažovala se doufat, že mezi nimi bude fungovat alespoň přátelství.

Nyní potřebovala Hermiona trochu času pro sebe. Naštěstí se Rus mohl přizpůsobit. Jinak by musela pokračovat ve vysílání velice nesoustředěná.


Hermiona se přemístila do Deanova lesa, na jednu paseku, kterou i dříve často využívala k přemýšlení. V nejbližší době nebyla pro okolní svět dosažitelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ninus ninus | 21. května 2017 v 23:34 | Reagovat

Typická reakcia Rona... :-? niekedy fakt neviem, ako sa s ním Hermiona mohla dať dokopy...
inak, super kapitola ;-)

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 24. května 2017 v 19:59 | Reagovat

... a od toho je tu ff, aby tyto nesrovnalosti ve vztahu HG/RW napravila ve prospěch (ne)známého pána s Hermioniným mobilem. :-D

3 grepik03 grepik03 | 29. května 2017 v 19:22 | Reagovat

Draha ardo, děkuji za další skvělou kapitolu ♡
Rozchody nejsou jednoduché, ale na Rona určitě někde čeká nějaká ta Levandule a Hermiona je volná: )

4 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 30. května 2017 v 21:07 | Reagovat

Tajně doufáš v Levanduli, aby odlákala jeho pozornost od Hermiony, která se následně může více soustředit na ...ehm... nálezce mobilu. :-P

5 Gabux Gabux | Web | 4. června 2017 v 20:01 | Reagovat

Proč mě reakce Rona nijak nepřekvapuje? :D No každopádně to určitě dobře dopadne! :)) Doufám, že pro všechny.

6 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 4. června 2017 v 20:28 | Reagovat

[5]: Gabux: Taktak, naděje pro fanynky SSHG přetrvává až do konce. :-)

7 Michelle Michelle | 7. července 2017 v 0:47 | Reagovat

Jedna komplikace vyřešena, druhá zahájena.. nebo ze by se spolu odstěhovali do Německa?

8 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 8. července 2017 v 22:05 | Reagovat

[7]: Michelle: Vidíš, taky možné řešení. Vezme si ji s sebou a je to. Nebo se tam může přemisťovat, vždyť jsou to kouzelníci, né? :-P

9 Carmy Carmy | 12. července 2017 v 22:16 | Reagovat

Rona celkově moc nemusím... ale v téhle povídce je opravdu hrozný :-D ať už se dají dohromady!

10 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 15. července 2017 v 14:26 | Reagovat

[9]: Calmy: buď trpělivá, při předpokladu, že je povídka HG/SS, se dá očekávat, že to bude jen otázkou času. 8-)

11 zuzule zuzule | 20. července 2017 v 7:13 | Reagovat

Jo, Rone, proste smula... Hermiona se neda uvazat u plotny, treba nejak jina ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.