Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Červenec 2017

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 5/10

30. července 2017 v 20:00 Morag McAdams

V

V pohotovostní místnosti to čpělo páchnoucími ponožkami, potem a špatným dechem. To však nebylo důvodem, proč ji měla Hermiona pouze pro sebe.

Co rády čtete?

26. července 2017 v 15:42 Arda z Lyry
Milé dámy,
(stále ještě jsem nebyla vyvedena z omylu, že to snad čte i nějaký ten pán)

v naší poslední klikací anketce se se rozmnožily už na číslovku 32. Velmi mě to těší a budu ráda, když se budete vracet, spokojené dosavadní četbou a lačnící po další.

Tímto vyhlašuji novou anketku, ovšem otázky na jeden klik tu tentokrát nenajdete. Ráda bych od Vás věděla, tentokrát o něco obšírněji, jaké čtení se Vám líbí a co by Vám udělalo radost. Tady máte prostor i pro vyjádření sympatií k více než jedné povídce (jak požadovala poslední anketa), což by bylo těžké i pro mě samotnou.
Napište mi prosím, co rády čtete - jestli je to čistá romantika, jestli třeba neškodí šmrncnutí nějakou tou krimi zápletkou nebo i přídavek humoru atd.
Které z Vás se líbí, když okolo sebe HG/SS krouží ještě v Bradavicích, nebo se Hermiona do Bradavic vrací jako učitelka, nebo se setkají při jiné příležitosti pracovně či nepracovně, nebo se setkají v mudlovském světě, jak by to mohlo být ... Ach, tolik nápadů, jestli bych taky neměla začít s vlastním psaním ff!! Smějící se
Nahrňte mi sem všechny nápady a přání, vyzdvihněte to, co už jste tu přečetly a líbilo se, sdělte mi, co by Vás zaujalo. Třeba mám za skladě zrovna to, nebo na to můžu natrefit při dalším hledání...

Děkuji, že budete věnovat chvilku svého času malé zprávě. Ráda čtu Vaše slova a věřím, že i Vy rády čtete ta moje (potažmo slova autorek, které byly potěšené dotazem o překlad svých povídek).

Krásné léto všem!
Arda z Lyry <3

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 4/10

23. července 2017 v 20:00 Morag McAdams
IV
Asistovaně se přemístili k Malfoy Manor. Aniž by se Hermiony zeptal, položil jí paži okolo pasu a převzal vedení. Její měkké tělo se perfektně přitulilo k jeho, ačkoli ho její vlasy šimraly na krku a v obličeji. Jakmile zase měli pod nohama pevnou zem, cítil její nepohodlí a chtěl ji pustit ze svého sevření, ale ona se k němu doslova tiskla, a tak nechal svou ruku, kde byla. Nebude si přece stěžovat, že má náruč plnou čarodějky.

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 3/10

16. července 2017 v 20:00 Morag McAdams

III

Severus stál v kuchyni a snažil se sám sebe přesvědčit, že by každému hostu připravil čaj a sendviče a že je mu to divné jen proto, že jinak žádné hosty nepřijímal.

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 2/10

9. července 2017 v 20:00 Morag McAdams

II.

Záhadné vraždy v celé zemi!
Série nevyjasněných případů úmrtí bere dech celé kouzelnické Británii. Minimálně osm lidí přišlo v minulém roce náhle a bezprostředně o život.

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 1/10

2. července 2017 v 20:00 Morag McAdams
Jeden rok po poslední bitvě je kouzelnická společnost Velké Británie udržována v napětí sérií vražd. Léčitelka Hermiona Grangerová, stále poháněná neukojitelnou žízní po vědění, a Severus Snape začínají jednat na vlastní pěst. Vrah však svůj čin spáchá v bezprostřední blízkosti…


Story: Der Fluch des schwarzen Phoenix´ - Kletba černého fénixe (schválený překlad)
Autorka: Morag McAdams
Autorka fotografií: JaniART
Jazyk originálu: DE, němčina
Rating: P12
Žánr: Krimi
Disclaimer: Všechny postavy a svět Harryho Pottera patří JKR. Já z toho nemám nic než potěšení.

Original Story: http://www.fanfiktion.de/s/5543c8d30001b4372dc56482/1/Der-Fluch-des-schwarzen-Phoenix