Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 2/10

9. července 2017 v 20:00 |  Morag McAdams

II.

Záhadné vraždy v celé zemi!
Série nevyjasněných případů úmrtí bere dech celé kouzelnické Británii. Minimálně osm lidí přišlo v minulém roce náhle a bezprostředně o život.

Jediný společný rys: všechny oběti se v době útoku nacházely pod širým nebem. Pachatel nezanechával žádné stopy. Bystrozoři stojí před hádankou. Mluvčí ministerstva Reginald Rottenburn důrazně varuje magické obyvatele, aby neopouštěli dům bez doprovodu a hůlky měli vždy v pohotovosti. Nezletilé čarodějky a kouzelníci se nesmějí na veřejnosti zdržovat bez doprovodu dospělé osoby. Skutečnosti, které není možné vysvětlit kouzlem, je třeba neprodleně nahlásit letaxovým nouzovým spojením.

Severus si palcem a ukazováčkem třel obočí. Nepřikládal by tomuto článku v Denním věštci žádný velký význam a viděl by v něm jen ministerskou kachnu, která má způsobit paniku, nebýt dvou skutečností, které mluvily proti tomu.
Za prvé chybělo na ministerstvu velice oblíbené varování před Smrtijedy na svobodě, což bylo stále postrachem pro obyvatelstvo. Severus si odfrkl. Ti poslední, kteří nosili Znamení zla a nehnili v Azkabanu, byli on sám a Lucius a Draco Malfoyovi. Severus byl rehabilitován - vždy ho polilo horko, když si vzpomněl na tu frašku, výslech před kouzelnickým soudem, kdy v jeho prospěch vypovídala hromada patetických Nebelvírů - a Malfoyovi měli domácí vězení. Žádní volní Smrtijedi tedy nebyli, ale od ministerstva to byla efektivní hrozba, aby se jim lidi podvolili.
To, co ho však opravdu přesvědčilo o pravdivosti zprávy, byla skutečnost, že včera zemřela jedna dívka přímo před jeho očima.

Stál před jedním ze skleníků v Bradavicích a čekal, až mu Pomona Prýtová otevře. Pro jeho potřeby se starala o několik přísad do lektvarů a on potřeboval čerstvé listy heřmánku a levandule; vydal se tedy z Prasinek za ní. Pomona na jeho klepání nereagovala, neboť právě přesazovala mladé mandragory. Severus se zlobil a uhodil rukou do dveří skleníku. Nechtěl, aby ho spatřila studentka, kterou viděl vycházet z hradu. Nesmí vzniknout žádné spekulace a řeči, co že dělá na pozemcích. Pak by vyšlo najevo, jakým způsobem provádí distribuci svých lektvarů. Pomona si konečně všimla jeho přítomnosti, zasadila do květináče poslední rostlinu a vystoupila ze skleníku ven.
"Ahoj, Severusi!" zakřičela a na uších stále měla ochranná sluchátka. Rozmrzele protáhl obličej. Stále dokola ho dráždilo, že při jednání s lidmi postrádala tutéž ohleduplnost, kterou věnovala svým rostlinám. Ještě než však Severus mohl odpovědět, uslyšel za sebou tupý náraz a otočil se. Studentka, kterou nechtěl potkat, ležela jako neforemná hromada ani ne dvacet kroků od nich na zemi. Byla mrtvá.

Severus neslyšně vydechl nosem, a pak vstal. Později své vzpomínky prozkoumá. Pokud najde něco hodnotného, sdělí to bystrozorům. Škodolibě se zašklebil, když pomyslel na to, že vychvalovaná zásahová jednotka dosud nemohla podniknout zhola nic proti nevysvětleným úmrtím. To trochu shodí slávu toho klacka Pottera, který si hraje na bystrozora. Byl však nejlepší přítel Hermiony Grangerové, té, která ho po útoku Nagini téměř kompletně uzdravila tak, že se mohl samostatně starat o svou obživu. Severus vystoupal po schodech do laboratoře, která se rozkládala po celém prvním podlaží malého domku, který obýval. Musel začít s vařením jedné dávky Bezesného spánku, Dokrvovacího lektvaru a Životabudiče. Jeho lektvary nakupovali dokonce i u Svatého Munga. Samozřejmě patřil jeho podnik jisté Nesseře Spevuové a nikdo netušil, že on byl vlastníkem, mistrem a jediným zaměstnancem, ačkoli měl podezření, že Grangerová o tom ví. Utrousila o tom poznámku, když ji viděl posledně.
Severus krájel kořen mandragory na stejně velké kousky, připravil prášek z rohu dvojrožce a základy lektvarů tiše probublávaly. Přemýšlel o tom, proč se jeho myšlenky v posledních dnech tak často točí okolo té malé Grangerové. Možná proto, že četl její jméno v novinách. Nebo proto, že znovu přicházela doba její kvartální návštěvy. Návštěva nebylo to slovo, které by použil pro toto setkání. Kontrola by bylo lepší, nebo domovní prohlídka. Přesně každé tři měsíce stála Grangerová před jeho dveřmi a autoritou léčitelky, která se stará o svého pacienta, si povolila vstup do domu od té doby, kdy byl Severus před rokem propuštěn z jejího opatrování v nemocnici. Severus to trpěl, neboť jejich verbální souboje byly milou změnou v jeho životě, který vedl stranou všech ostatních. Neodvažoval se už doufat, že snad tentokrát vysype z rukávu možnost, jak vyřešit jeho poslední problém. Ale možná by ji mohl přimět k rozhovoru o těch zvláštních případech úmrtí, nebo dokonce k prohlédnutí jeho vzpomínek na smrt studentky. Pochyboval, že by si nechala tu příležitost ujít.

"Ach, slečna Grangerová. Přesná jako vždy," přivítal Severus léčitelku o dva dny později hlasem, ze kterého odkapávala ironie. Jistěže počítal s její návštěvou, avšak bez pozvání nelze být přesný. Přesto se zdálo, že se Grangerová v jeho domě a v jeho blízkosti cítí celkem dobře. Ještě před jeho pozdravem se protáhla okolo něho a šla do malého obývacího pokoje, kam ji nyní následoval.
"Ani si neumíte představit, jak dlouho se ti hlupáci na ministerstvu - "
"Strhávám Vám pět bodů za zjištění něčeho naprosto zjevného," přerušil ji a uvnitř se ušklíbl nad směsicí pobavení a hněvu, která se ukázala na jejím obličeji. Neochvějně však pokračovala dál: "jak dlouho se ti hlupáci na ministerstvu zdráhali posoudit moji zkoušku anonymně. Tedy samozřejmě nejen moji, jinak by to nemělo smysl, že. Než to zařídili, byla okolo toho pěkná tahanice!"
Grangerová vyprávěla, jak v rekordním čase složila v Bradavicích deset zkoušek OVCE, a pak bojovala o jediné spravedlivé vyhodnocení své zkoušky na léčitelku. Mezitím pokynula Severusovi, aby se posadil a rozepnul si límeček. Zvednul jedno obočí nad její rutinou, kterou měla v komandování lidí, ale její příkaz uposlechl. Čím rychleji překoná své počáteční blábolení, tím dřív jí může nabídnout opravdu důležitá témata.
"A věděl jste, že neexistuje žádná předepsaná doba pro vyučení léčitelkou? Mentor se rozhodne, kdy je student připraven složit zkoušku. To jsem měla samozřejmě dobré, protože už v posledním roce v Bradavicích jsem se zabývala teorií a ihned po… po bitvě jsem se učila u Poppy Pomfreyové."
Severus si povšiml škobrtnutí v proudu její řeči a neslyšně vzdychl. I pro malou Grangerovou nebyl rok dost dlouhá doba na to, aby zpracovala některé zkušenosti. Rozhodl se, že je na čase přerušit proud jejích slov.
"Slečno Grangerová," řekl zdánlivě jemně. "Blábolíte."
Ani se na něho nepodívala, ohrnula mu límec a kontrolovala jizvy.
"Léčitelko Grangerová," opravila ho. "Nebo Hermiono."
"Hermiono," chtěl ji uvést do rozpaků a do svého hlasu vložil tolik dvojznačnosti, kolik slušné chování dovolilo. Její hlava vystřelila vzhůru a tváře se jí opravdu zbarvily, ale měla se pod kontrolou.
"Jizva vypadá dobře," prohlásila a vtírala měsíčkový olej do napjaté kůže jeho krku. "Minimálně lépe, než bych kdy čekala. Magické možnosti jsou teď už vyčerpané. Měl byste však pravidelně používat tento olej, aby tkáň neztuhla."
Severus se soustředil na její hlas, který ho stejnou měrou uklidňoval i vystavoval napětí. Zároveň zkoušel nepřemýšlet nad tím, že to byly příjemně chladné prsty bývalé studentky, které mu způsobovaly husí kůži, která nebyla pouze nepříjemná. Z Grangerové se opravdu stala pohledná mladá žena. Beze stresu ze zkoušek a tím, jak čas jistě také zahojil některé rány, působila uvolněně a bezstarostně, aniž by ztratila na své profesionalitě, potřebné ve svém povolání. Už když ležel na ošetřovně, sotva proti ní něco zmohl, když měla na srdci jen to nejlepší pro něj. Nyní vyzařovala sebejistotu, což na něho udělalo dojem. Zdálo se, že Hermiona Grangerová dospěla.
"Co dělají Vaše oči, Severusi?"
Zdánlivě lhostejně pokrčil rameny. Málokdy to znělo tak osobně, když ho někdo oslovil jménem. Ale sám si tím byl vinen, to on konečně tuto hru začal.
"Beze změny."
Grangerová mrzutě sevřela rty. Už to mu řeklo, že mu v tomto ohledu nemůže pomoci.
"Ale mám něco, na co byste se měla podívat. Slyšela jste o těch zvláštních případech úmrtí?"

Severus ji pozoroval, jak stojí skloněná nad myslánkou. Vlasy měla svázané do rozježeného uzlu a na sobě léčitelskou uniformu. Na plášti, který odložila na stůl, rozeznal znak Svatého Munga. Její ruce byly vedle kamenné misky sevřené v pěst, což bylo lze zřejmě připisovat jejímu soustředění. Severus se mohl jen domnívat, jak bylo náročné procházet cizí vzpomínky v černobílé. I jemu někdy barvy chyběly, ale bylo to jen drobné omezení v jeho běžném dni.
Když Hermiona vzhlédla od myslánky, byla hluboce zamyšlená. Severus ji pozoroval se zvednutým obočím, ale věděl, že je lepší ji v této fázi raději nerušit. Dost často na ni koukal, když seděla u jeho postele zabraná do odborné četby a střežila jeho údajný spánek.

Konečně promluvila a svá slova volila opatrně: "Nejsem si jistá, jestli je to důležité, ale ve skleníku se asi něco odráží. A byl tam nějaký zvuk, jako výkřik, ale já netuším, co mi to připomíná."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | 9. července 2017 v 23:04 | Reagovat

Hm, tak tahle kapitola už začíná udávat nějaký směr.. že by ty úmrtí měly něco společného se zelenou koulí, co implodovala? A taky první Snamione náznak 8-) moc se těším na další část :-)

2 resthefuture resthefuture | 10. července 2017 v 17:04 | Reagovat

Jsem moc zvedava, jak se to dal vyvrbi :) Asi pred tremi dny jsem narazila na tenhle blog a jsem uplne nadsena. Preklady povidek se Severusem v nemcine! Nekolikrat jsem na ne narazila a vzdycky mi bylo lito, ze neumim nemecky. Diky za tu praci :-)

3 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 10. července 2017 v 21:03 | Reagovat

[1]: Michelle: Uvidíme, uvidíme - a doufáme, že to Severus s Hermionou vyřeší. :-P

4 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 10. července 2017 v 21:04 | Reagovat

[2]: Resthefuture: Vítej, nová čtenářko. Užij si všechno, co tu máme, a těš se na nová písmenka. Budou tu pro Vás všechny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.