Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 10/10

30. srpna 2017 v 20:00 |  Morag McAdams
Epilog
Syčák a světec
Kouzelnická Británie nenachází klid! Dva roky po vítězství Chlapce, který přežil, a dnešního vysoce postaveného bystrozora Harryho Pottera nad Temným pánem a rok poté, co byla kletba černého fénixe zrušena díky jeho bystrozorské skupině, se opět dějí zvláštní věci.


Bývalý Smrtijed Severus Snape se stále častěji ukazuje na veřejnosti. Po jeho boku: Slavná Hermiona Grangerová, ženská třetina Zlatého tria a nejlepší přítelkyně pohledného zachránce světa Harryho Pottera. Je umíněná mladá žena důvodem toho, že hloubavý muž opouští svou zvolenou samotu? Známá léčitelka nebyla od rozchodu s úspěšnou hvězdou famfrpálu Ronaldem Weasleym nikdy spatřena v mužském doprovodu. Zůstává její bolest ze ztráty této velkolepé partie ještě natolik hluboko, že se nyní věší na outsidera Snapea? Chtěla by přimět ta, která je se svými rozčepýřenými vlasy a pronikavou inteligencí všechno ostatní, jen ne objekt mužských snů, svého bývalého snoubence k žárlivosti? Ronald Weasley do této pasti padnout nehodlá. V rozhovoru pro Týdeník čarodějky se nechal slyšet, že je mu to jedno, co ona dělá, jen když bude šťastná. Velkorysá slova od brankáře Sarlerojských Sov z Belgie, který nyní chodí s Mirandou Miracleovou, exkluzivní kráskou ve světě módy.
Zdá se, že Severus Snape osobně činí tuto velice zvláštní čarodějku šťastnou. Co však zamýšlí temný muž tímto vztahem? Je Hermiona Grangerová jeho vstupenkou zpět do společnosti, která s ním i přes Merlinův řád první třídy nechce nic mít? Pro mnohé v kouzelnickém světě měnil špión strany až příliš častokrát. Musel to být bídný život, který vedl napravený nositel Znamení zla. Osamocený a vyloučený, bez přátel a vždy s vědomím viny vůči zrazené lásce.
Co udělá takový život s psychikou muže? A co se stalo z jeho nehynoucí lásky k Lily Evansové, pozdější Potterové, o které jsme se dověděli nejpozději při jeho procesu? Harry Potter, její syn, s tímto vědomím zvítězil nad Temným pánem, zatímco Snape v bitvě o Bradavice téměř zemřel. Byla to pozdější léčitelka Grangerová, která ho vrátila zpět do života? Vypěstoval si nyní, kdy je jeho dluh záchrany života splacen, novou posledlost válečnou hrdinkou?
Doposud spolu byli spatřeni v restauraci v blízkosti Příčné ulice a v mudlovském Londýně, jakož i na druhé výroční oslavě vítězství nad Lordem Voldemortem. Nic v jejich chování nenasvědčuje hlubokému vztahu. Žádné polibky nebo žhavá vyznání lásky na veřejnosti. Dokonce se ani k sobě příliš nepřibližují. Hermiona Grangerová je stále tou nadprůměrně nadanou vševědkou a Severus Snape zůstává mrzutý a nerudný vůči všem. Kdo však vidí jeho pohled na mladou ženu, když se k sobě tisknou při tanci, vytuší hloubku jejich vztahu. Kdo se stane svědkem tohoto svádění ve čtyřčtvrtečním taktu, ten ví, že je v tom mnohem víc, než je patrné na první pohled.

Zůstávám pro Vás na plese. Mezitím doporučuji všem, kteří ji ještě neznají, mnou sestavenou biografii "Severus Snape - Syčák nebo světec". Tak zase příště!
Vaše Rita Holoubková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 resthefuture resthefuture | 30. srpna 2017 v 20:08 | Reagovat

Ha, prekvapeni, kapitola je tu mnohem driv 8-O. Je to zajimavy epilog, ocima druhe strany. I kdyz si myslim, ze Severusovi a Hermione je naprosto ukradeny, co se o nich pise 8-).

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 30. srpna 2017 v 21:24 | Reagovat

[1]: Resthefuture: Vidím to jako takovou perličku od Rity Holoubkové na závěr. ;-)

3 Michelle Michelle | 30. srpna 2017 v 22:25 | Reagovat

Je, tak to jsem opět překvapená. Ale tedy zrovna Rita? :-? No co naděláme, už tak jsme v této povídce nakoukli Severusovi do hlavy hodně.. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.