Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Fluch des schwarzen Phoenixʼ - P12 - 8/10

20. srpna 2017 v 20:00 |  Morag McAdams

VIII
"To je všechno, co jsme zjistili, než jsi nám přislíbil svou pomoc."
"Ale?" Potter pozorně poslouchal Hermionino vyprávění a zjevně znal svou přítelkyni velmi dobře na to, aby při její větě nezačal křičet.
"Severus si prohlédl moje vzpomínky na bradavickou bitvu."


"Co že jste udělal?" vypěnil Potter. "Zbláznil jste se?" To muselo trvat hodiny! Je to ten důvod, proč Hermiona vypadá tak vyfluslá? Co jste to udělal, Vy - Vy - "
"Vaše výrazy, Pottere," nemohl si odpustit Severus. Už na začátku výbuchu se jeho rty výsměšně zvlnily. Tak se tedy dal ten kluk vyprovokovat.
Přiznával, že bylo pochopitelné mít o své přátele takovou starost, že člověk zapomněl na veškeré vychování a způsoby.
"Uklidněte se, Pottere. Neuškodil jsem Hermioně víc, než to udělala válka. Myslím si ovšem, že Vás zajímá, co jsem zjistil."
Přikývl se stisknutými zuby. Hermiona znovu sáhla po papíru a tužce. Ještě neměli čas mluvit o jeho teorii. Ačkoli si zřejmě spoustu věcí dala dohromady sama pomocí vzpomínek, které si prohlížel, dychtila poznat jeho úhel pohledu.
Severus krátce nastínil, co viděl v Hermionině mysli. Nemohl si odpustit otázku, proč si nikdo zrození černého fénixe nevšiml, ale podle očekávání nedostal žádnou odpověď. Pravděpodobně žádná neexistovala.
"Můžu se jen domnívat, že smrtelná kletba Temného pána zasáhla fénixe. Tito ptáci jsou sice jediné živé bytosti, které mohou kletbu přežít, avšak zvíře bylo kletbou vyvolaným shořením a znovuzrozením slabé a tvárné. Když magická kupole implodovala, zřejmě to přeneslo všechnu negativní energii na toho tvora. Vysloveně nasákl černou magií."
"Takže je viteálem?" Potter musel samozřejmě položit tuto otázku.
"Nebuď hloupý, Harry,", vmísila se do hovoru Hermiona. "Vzpomeň si znovu, co říkali Smrtijedi při výsleších. Všichni tvrdili, že jsou si jistí, že je Voldemort opravdu zničený. Cítí to skrze Znamení zla."
"Správně," souhlasil Severus. "Když tenkrát Voldemort zmizel a Znamení zla vybledlo, bylo to vždy něco na způsob kotvy. Po bitvě o Bradavice už tento pevný bod neexistoval. Nositelé Znamení zla se sice mohli cítit navzájem svázáni, ale zaměření na Temného pána už tam nebylo."
Hermiona po něm vrhla uznalý pohled, a pak vyjela na Pottera: "Vidíš!"
Severus se vnitřně usmál. Měl rád Hermioninu ráznou stránku. Byl si jistý, že fénix neobsahoval žádný kousek duše Temného pána. Po prvním pádu Voldemorta vybledlo Znamení zla u všech Smrtijedů, ale síť, kterou takto Voldemort vytvořil, zůstala stabilní. Po bitvě o bradavice zjistil stejně jako všichni ostatní přeživší Smrtijedi, že spojení mezi nimi ještě funguje. Chyběla však stabilita. Severus to srovnával s rybářskou sítí, volně plovoucí v moři. Právě proto, že poznal ten rozdíl, mohl s jistotou tvrdit, že Temný pán byl zničen.
Pokud však ten pták nebyl viteál, bude na základě jeho magických vlastností těžké ho zneškodnit. Možná by slavnému bystrozorovi ve svém obývacím pokoji mohl navrhnout, použít Zložár. Ale to má ještě čas.
"Prozatím by to mělo stačit. Pane Pottere, víte o něčem, co by nám mohlo pomoci dál?"

Harry si poposedl a srovnal si brýle. Zřejmě to mělo působit seriózně. Severusovi to přišlo směšné.
"Jak víte, za posledního půl roku došlo k osmi vraždám, které zdá se měly přesný časový rytmus. Vrah nikdy nebyl dopaden, nenašly se žádné stopy. Kromě toho nemáme až na poslední známý případ žádné svědky. První mrtvý byl nalezený sedm týdnů po velké bitvě, ti další vždy po sedmi dalších týdnech. Proč je to právě sedm, říct nemohu."
Hermiona se zhluboka nadechla a začala přednášet:
"Sedmička je silné magické číslo. Už v mystických představách starověku se jí připisoval velký význam a byla uváděna v souvislostech s pozitivními skutečnostmi. Sjednocením mužské trojky a ženské čtyřky představuje úplné číslo. Agrippa jí věnuje celou jednu kapitolu ve svém díle o svaté magii. Sedmička označuje pevný rytmus jako například sedm dní v týdnu nebo sedm proseb v křesťanském Otčenáši. Dodnes symbolizuje nový začátek."
Když po přívalu slov zalapala po dechu, pokračoval Severus.
"Předpokládám, že rytmus vražd souvisí s životním cyklem fénixe. Normálně to trvá ode dne shoření k dalšímu různě dlouho v závislosti na tom, jaké síly fénix během toho období sesbíral a spotřeboval. Přenesením černé magie na slabého ptáka by mohlo dojít k pravidelnosti cyklů, což by vedlo ke smrtelnému případu každých sedm týdnů."
"Vzpomínáš si na toho mrtvého Smrtijeda v Zapovězeném lese? Našli ho tam až za týden po bitvě, ačkoli musel zemřít už dřív. To by mohla být první oběť fénixe."
Severus nevěděl, o kterém z jeho bývalých soukmenovců mluvila, ale nebylo to pro něj důležité. Kromě Narcissy a kdysi i Luciuse neměl mezi Smrtijedy žádné přátele. Těšil se však z toho, jak pohotově zachytila jeho domněnky, promyslela je a rozvinula dál.

"Vezměme v úvahu, že Vaše teorie o černém fénixovi je správná." Severus si odfrkl, ale Potter pokračoval neochvějně dál: "Pak by to vysvětlilo minimálně chybějící stopy a to, proč všechny oběti byly nalezeny pod širým nebem. Kromě toho k vraždám došlo křížem krážem po celé zemi. Pro ptáka je jednoduché pohybovat se mimo veškeré cesty. Nevysvětluje to však, čím zabíjí a proč svědkyně poslední vraždy je svědkyní a ne další obětí."
Severus na moment rezignovaně zavřel oči. Teď musí s pravdou ven.
"Pomona měla chrániče na uši. Ona ten výkřik neslyšela."
Zalétl pohledem k Hermioně, která pobaveně pozorovala, jak to v Potterově hlavě začalo pracovat. Netrvalo to vůbec tak dlouho, jak očekával, než chlapec porozuměl tomu, co mu řekl.
"Vy jste byl u toho? A to říkáte až teď?" Potter si téměř odplivl rozhořčením. "To je maření bystrozorského vyšetřování!"
"Klid, Pottere. Ano, byl jsem u toho, a ne, Vaše hodnotné vyšetřování jsem nemařil. Zcela naopak."
"Měl jste k nám ihned přijít! Místo toho do svého bádání taháte Hermionu a vystavujete ji nebezpečí!"
Mladá žena se do toho naštěstí vložila.
"Teď už to stačí, Harry! Co by se stalo, kdyby se Severus obrátil na bystrozorskou kancelář? Kdo by mu věřil? Vidíš! Takže se nechovej takhle, ale poslechni si, co ti říká!"
"Jak už jsem řekl: Pomona neslyšela výkřik fénixe. To děvče však padlo mrtvé k zemi."
"A proč ne Vy?" zeptal se Potter rebelantsky. Severus se rozhodl jeho pozdně pubertální chování ignorovat. Taky byl unavený a přítomnost chlapce, který stále ještě žil, mu drásala nervy. Musí ještě přežít tento večer, pak už budou na řadě bystrozorové, aby vykonali svou práci.
"Mohu se pouze domnívat," začal. "Fawkesovy slzy v Chroptící chýši mě zachránily. Možná jsou fénixovy slzy způsob protikletby. Anebo černý pták nemůže i přes svou černou magii zničit to, co předtím zachránil."
Hermiona vykulila oči. Ihned pochopila, co tím chtěl říct. Potter potřeboval podle očekávání trochu delší dobu.
"Myslíte, že černý fénix je Fawkes?" zeptal se chlapec nevěřícně. "To nemůže být pravda! Fawkes zmizel!"
"Nezmizel," unaveně kontroval Severus. Ani jemu se nelíbilo, co zjistil.
"Po Brumbálově smrti šel pták sice svou cestou, ale vrátil se k bitvě. Poté, co jste mě v Chroptící chýši nechal ležet," užíval si, jak se Potter při těchto slovech ošíval, ačkoli kvůli tomuto speciálnímu zážitku k němu žádnou nenávist nechoval, " ke mně přišel a svými slzami zneutralizoval hadí jed a uzavřel rány."
"Ale to nemůže být Fawkes!" Jako tolikrát předtím se Potter vytrvale bránil uznat pravdu, a Severus ztratil trpělivost.
"Kolik fénixů máme v Británii?" zasyčel.
"No, jednoho," odpověděl tiše chlapec. "Fawkese. Ale musí jich přece být víc."
"Harry," zkusila to ještě i Hermiona. "Fénixové jsou něco zcela zvláštního. Kdyby se v Británii objevil ještě jeden, psalo by se o tom v novinách."
"Ale… přece ne Fawkes! On je přece dobro samo! Brumbál po něm dokonce pojmenoval řád!"
Hermiona položila ruku na jeho paži a Severus si iracionálně přál, aby se takto důvěrně radši dotkla jeho.

"Taky to není Fawkes, Harry. Fawkes zemřel druhého května minulého roku při bitvě o Bradavice."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 resthefuture resthefuture | 20. srpna 2017 v 20:09 | Reagovat

No jo, jak se do toho zamotá Potter, romantika je v čudu :-D.
Je toho tolik nedořešeného a to nám, jestli mě nešálí zrak, zbývají už jen 2 kapitoly? :-?
Těším se na další :-) .

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 20. srpna 2017 v 21:33 | Reagovat

[1]: Resthefuture: Jestli to ten Harry celé nekazí... :-x :-D
Podívejme se na ni, čeká tu jak mlsná kočka a novou kapitolku zhltla za 9 minut. Milá Restko, prozrazuji, že vše se vyřeší během příští kapitoly, páč 10/10 je fanynkami oblíbený Epilog! 8-)

3 resthefuture resthefuture | 20. srpna 2017 v 21:46 | Reagovat

[2]: Tak to vypadá nadějně :))

4 agata agata | 20. srpna 2017 v 22:36 | Reagovat

Už jenom dvě kapitoly? Páni, já předpokládala, že jich bude aspoň dvacet, ale spíš ještě víc!
Nebo je to jenom konec prvního dílu?
No, co nadělám, že.
Takže se těším na předposlední, jak toho černého prevíta budou likvidovat.
Díky! :-)

5 Michelle Michelle | 20. srpna 2017 v 23:26 | Reagovat

No, tak se nám konečně osvětluje název povídky :-D

Už jen jedna kapitola a epilog? Ach jo, to se snad ani nestihnou dát dohromady... tak snad aspoň v tom epilogu..

Jinak moje sluníčko dnes prozvracelo celý večer, takže toto je nejsvětlejší bod dne a moooc jsem se na něj těšila :-) Díky za překlad :-)

6 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 7:47 | Reagovat

[4]: Agata: 1 kapitolka + epilog, a pak už je to zcela konec. Následně má za úkol pracovat fantazie na téma "svádění ve čtyřčtvrtečním taktu". ;-)

7 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 7:52 | Reagovat

[5]: Michelle: Neboj, matko, vždyť v to dokonalé SSHG doufáte celou dobu.
S miminkem je to někdy náročné, chápu, ale jak vyplývá z Tvých slov, je to sluníčko, které tu péči ve výsledku vyváží pozitivní energií. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.