Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Dreamsnaping Hermione P18 2/7

30. srpna 2017 v 20:00 |  Ricky Snape
2. Night calls…
Přesně, na minutu přesně ve 20:00 hodin, někdo zaklepal na dveře.

Hermiona, která přežila nejen Bellatrix Lestrangeovou a Lorda Voldemorta, ale doufala v totéž i v případě dnešního večera, se narovnala a šla svou návštěvu přivítat.


Ve skrytu duše počítala tak nějak se vším. Avšak ne s tím, jaký pohled se jí nabídnul, jakmile konečně otevřela dveře. V první chvíli věřila tomu, nebo spíš doufala v to, že ji mámí smysly. Ovšem byla poučena přímo v tom okamžiku, když se její bývalý učitel lektvarů, který na sobě stejně jako dřív nedal nic znát, svým hlubokým sonorním hlasem chopil slova: "Přeji Vám krásný dobrý večer, slečno Grangerová."

Jelikož Hermiona na rozdíl od svého vzrostlého protějšku stále ještě nebyla schopna řeči, nasadil někdejší postrach studentů naprosto šarmantní úsměv, při němž odhalil dvě řady rovných, oslnivě bílých zubů: "Mohu jít dál?"

Hermiona, kterou Snapeův úsměv spolu s jeho proměněným vzhledem vystrašil ještě více než pouhá jeho přítomnost sama o sobě, nakonec kývla a ustoupila o krok stranou.

Muž, který opustil magický svět na konci války a své obchody organizoval výhradně přes Luciuse Malfoye, šel přímo k prostřenému stolu a vzal do rukou láhev sektu, už zpola vypitou. Kritickým pohledem ji pozoroval, a pak se pružně otočil na Hermionu: "Mohu Vám nalít ještě jeden aperitiv?"

Hermiona znovu kývla, stále ještě neschopná slova, načež Snape naplnil prázdnou skleničku sektem a nalil také sobě. Gentlemansky pak odsunul židli Hermioně, aby se mohla posadit. A také ona se pomalu začala vzpamatovávat ze svého šoku.

Zatímco poslíček, který se mezitím také zjevil na balkóně, naléval krémovou dýňovou polévku, měla Hermiona příležitost v klidu si svého bývalého učitele prohlédnout. Vedle srovnaných zubů doznaly zřejmě nejnápadnější změny Snapeovy vlasy. Nyní byly značně zkrácené oproti školnímu období, čerstvě umyté a střih byl zřejmě výsledkem návštěvy u holiče. Snape měl na sobě černé kalhoty, kožené boty v téže barvě a na bílé košili šedé sako. Obraz byl zakončen šedo-černo-zeleně proužkovanou kravatou. Připomínal Hermioně Colonela Brandona z klasického románu Jane Austenové "Rozum a cit", který zfilmoval Ang Lees, jen ve variantě s černými vlasy. Proč ji napadlo toto srovnání, nedokázala vysvětlit. Ale tak jako tak nemohla Hermiona jinak, než dát Caroline za pravdu: ten muž byl skutečně atraktivní!

A jako na zavolanou promluvil znovu Snape na svou bývalou studentku: "Ostatně, vypadáte opravdu úchvatně ve svém bordovém kostýmu se zlatou broží ve tvaru lví hlavy na klopě, slečno Grangerová. Ačkoli, pokud si to představím, jistě by Vám slušely i zelené šaty a stříbrné šperky. Dobrou chuť." Než se Snape začal zabývat předkrmem, věnoval Hermioně nový úsměv, který zřetelně obsahoval rysy mazanosti.

Hermiona, která stále ještě nevěděla, co si má o novém Snapeovi a o celé té situaci myslet, beze slova snědla polévku.

Během hlavního chodu - Hermiona trvala na vegetariánském menu, a tudíž byl servírován lilkový nákyp s bílým chlebem - se Snapeovi konečně podařilo zapojit svou hostitelku do vysloveně zábavného rozhovoru. Diskutovali hlavně o Hermionině práci na Ministerstvu a o různých novinkách, které ředitelka McGonagallová zavedla během posledních let v Bradavicích, počínaje složením učitelského sboru až k novým povinně volitelným předmětům Magická domácnost, Nauka o kouzelných hůlkách a Latina. Jak se ukázalo, Snape byl ve všech tématech naprosto v obraze.

Citronový sorbet, který poslíček přinesl jako dezert předtím, než se s konečnou platností poroučel, byl vynikající. A teprve v momentě, kdy Hermiona odložila dezertní lžičku, si znovu uvědomila, co bylo původním důvodem Snapeovy návštěvy.

Vliv alkoholu - oba už přešli k vínu - spolu s proslulou a pověstnou nebelvírskou odvahou nakonec rozvázaly Hermioně jazyk: "Řekněte mi, Snape, proč to vůbec děláte? A udělal byste to, co obvykle děláte s mou přítelkyní Caroline a těmi ostatními ženami při setkáních jako je toto, dneska večer také se mnou? Kvůli penězům, protože mě jinak nemůžete vystát, jak jste mi celých šest let každý den neustále zdůrazňoval? Opravdu byste se se mnou vyspal?"

Snape na Hermionu vážně pohlédl a než jí odpověděl, opatrně odložil skleničku na stůl. "Ano, slečno Grangerová, udělal bych to. Naproti tomu to, co obvykle dělám s mými zákaznicemi, jak tomu říkáte, podléhá podle smlouvy přísné diskreci. V předpokladu, že Vás nemohu vystát, se oproti tomu mýlíte. Díky způsobu, jakým jsem s Vaší osobou v Bradavicích jednal, jste se naučila mnohem více, než byste byla schopná, pokud bych, jako moji kolegové, na Vás pěl jen samé pochvalné ódy. Na poli lektvarů byste to totiž mohla někam dotáhnout, ale rozhodla jste se jinak a já to respektuji. Zakázky od agentury jsem nebral bezpodmínečně jen kvůli penězům."

"Ale?"

"Slečno Grangerová, ačkoli se někdy tvrdí něco jiného a často se užívá příměr s netopýry, jsem vpodstatě také jen muž a jako takový shledávám potěšení v ženské společnosti. Otevřeně přiznávám, že jsem po všech těch letech špionážní činnosti a s tím spojené nutné zdrženlivosti v sexuálním smyslu pociťoval jistou potřebu vše dohnat. Když jsem pak před nějakou dobou zjistil, že mi mudlovský ženský svět na rozdíl od čarodějek z nepochopitelných důvodů vysloveně leží u nohou, rozhodl jsem se, že si to užiji tímto způsobem."

"A proč s tím teď přestáváte? Nefunguje to už tak, jak by mělo?"

"Pro Vás to ještě stačit bude, slečno Grangerová. To Vás ujišťuji!"

"Zatraceně, Snape! Vždyť jsem byla Vaší studentkou! Copak nemáte vůbec žádné zábrany se mnou dnes večer jít do postele?"

"Ani v nejmenším! Kde přesně byly Vaše zábrany, když jste mě okradla a zapálila mi hábit, když jsem ještě byl Vaším učitelem, pokud se smím zeptat, Grangerová?"

Místo odpovědi sklopila Hermiona rozpačitě zrak k zemi.

"Slečno Grangerová," zmírnil Snape zase svůj tón, "dnes v noci nemusíte dělat naprosto nic, co nechcete. Ovšem zdá se mi, s dovolením, že sama vlastně moc nevíte, co vlastně chcete. A to se mi nezdá být bezpodmínečně způsobené množstvím alkoholu, který jste dnes v průběhu večera už vypila. Pokud byste se však rozhodla využít mých zvláštních služeb, možná Vás uklidní, když Vás budu informovat, že hry na učitele a studentku opravdu nepatří mezi mé oblíbené."

"Ale copak nemáte strach, že Vás udám na veřejnosti?" zeptala se Hermiona - také už klidným hlasem - aniž by jakkoli reagovala na Snapeovu poznámku.

"Strach jsem naposledy cítil ve chvíli, kdy na mě Temný pán poštval toho svého odporného mazlíčka. Ve srovnání s tím je představa, že si možná o sobě přečtu v Denním věštci další článek té slepice Holoubkové nebo budu nějak jinak vtažen do světel reflektorů veřejnosti, přímo směšná. Kromě toho jsem si byl neustále vědom možnosti, že by se jednoho dne mohla mezi mými zákaznicemi objevit čarodějka. Že se to stane zrovna při mé poslední zakázce, je zřejmě naprostá a otřesná smůla. Ve Vašem vlastním zájmu bych Vás od toho však velmi zrazoval, abyste zveřejnila, že jste ve svém hotelovém pokoji přijala profesionálního poskytovatele milostných služeb, slečno Grangerová."

Po krátké odmlce došla Hermiona k závěru, že by pravděpodobně bylo nejlepší poslechnout Snapeovu radu a o celé situaci mlčet. Detaily jejich setkání se Snapem by Hermionu s pravděpodobností hraničící s jistotou rovněž postavily do naprosto špatného světla.

"Apropos ʼpoštvalʼ," pokračovala Hermiona v rozhovoru, "nepředstavují stopy po kousnutí na Vašem hrdle a Vaše zahojené Znamení zla na paži žádný problém pro Vaše noční aktivity?"

"Ne, slečno Grangerová, není to tak. Po propuštění od Svatého Munga jsem investoval spoustu času do vývoje speciálních léčebných směsí k vyléčení jizev, ran a znamení způsobených černou magií. Díky lektvarům a tinkturám je dnes moje kůže prakticky bez poskvrnky. Copak jste se pana Pottera nikdy nezeptala, proč jeho jizva s konečnou platností vybledla až rok poté, co poslal Temného pána na onen svět?"

Hermiona zakroutila hlavou. Opravdu se Harryho po Voldemortově pádu už znovu nezeptala na jeho jizvu na čele nebo na jiné jizvy, které utrpěl její přítel během války. Stejně jako se Harry neptal na její válečná zranění. V tomto ohledu k sobě Harry a ona přistupovali nanejvýš diskrétně. Čímž Hermiona v myšlenkách dospěla ke své další otázce.

"Řekněte mi, Snape, existuje kromě klauzule o mlčenlivosti ještě nějaké další zvláštní ustanovení ve Vaší pracovní smlouvě? Je například něco, co byste se mnou dnes nesměl provádět?"

"Spoutávání a jiné SM hrátky nepatří do nabídky služeb společníka, pokud míříte svou otázkou na ustanovení tohoto typu, slečno Grangerová. Kromě toho své zákaznice z principu nelíbám na ústa."

"A co je Vaší specialitou?"

"Mnohé z mých stálých zákaznic si cení mé jazykové šikovnosti. Konečně pocházím, jak víte, ze Zmijozelské koleje."

"Ale když své zákaznice nelíbáte, jak myslíte… oh," uklouzlo Hermioně, jakmile jí to došlo a pochopila, o čem Snape mluví. Ten na to vytáhl levé obočí vzhůru.

"Slečno Grangerová," pokračoval Snape v rozhovoru, "takhle se dál nedostaneme. Připadám si tady jako u výslechu. Řekněte mi jednoduše, co přesně si přejete."

"Co si přeji, chcete vědět?" vybuchla ihned Hermiona. "Chtěla bych bydlet v domečku uprostřed zeleně. S krbem v obýváku a třešněmi v zahradě. Kromě toho bych ráda měla věrného a starostlivého manžela a žádného rádoby Casanovu, který by celý den a půlku noci jen blábolil o famfrpálu. K tomu ještě dvě až tři děti a kokršpaněla!"

"O tom se dá mluvit, slečno Grangerová," odpověděl klidně Snape. "Dům se zahradou už ve svém vlastnictví mám. A když mi slíbíte, že magickou zábranou ochráníte můj záhon s bylinkami před případnými hrabacími aktivitami psa nebo dětí, zasadím za to další třešeň. Jak to vidíte? Máte zájem?"

Hermiona údivem otevřela pusu: "Řekněte mi, objevil jste právě svůj smysl pro humor nebo to teď opravdu myslíte vážně?"

"To, co jsem právě řekl, myslím naprosto vážně, Hermiono." - Cukla sebou, když vyslovil její jméno. - "Nastal čas, abych se usadil a konečně založil vlastní rodinu. Kvůli tomu také končím u agentury."

"Ale proč já?" zeptala se Hermiona zmateně.

"Rád bych měl inteligentní děti. Jste ve správném věku pro to, abyste měla děti, a kromě toho sdílíte mou zálibu v dobrých knihách a středomořské kuchyni. Vedle toho mi vždycky imponoval Váš výrazný smysl pro spravedlnost."

Hermioně se udělalo nevolno.

Zdali to bylo vinou Snapeových slov nebo jí alkohol s konečnou platností stoupl do hlavy, nedokázala přesně určit. V této chvíli toho na ni bylo jednoduše příliš: "Myslím, že teď půjdu do postele a vyspím se z opice, a sice sama. Měl byste teď odejít, Snape."

"Samozřejmě," odpověděl Snape, zatímco vstával, a Hermioně připadlo, že v jeho hlase slyší něco jako zklamání.

"S námi dvěma by to stejně nefunovalo. Založení rodiny totiž není tak jednoduché," mumlala zamyšleně.

"Politováníhodné, že si to myslíte. Ne všechno v životě musí být komplikované, Hermiono," odpověděl Snape. "Statečného rytíře, který svou ze srdce milovanou princeznu vysvobodí ze spárů nestvůry a odveze ji s sebou na svůj hrad, toho najdete jen v pohádkách a ve snech."

Snape přišel ke dveřím od pokoje, sáhl do kapsy u saka a vytáhl svazek klíčů. Od něj odepnul přívěšek ve tvaru hada a předal ho Hermioně: "Toto je přenášedlo, které Vás dovede přímo k mému domečku uprostřed zeleně, jakmile otočíte hadovi krkem. Jen pro případ, že byste si to ještě rozmyslela, v což se odvažuji doufat. Já se teď přemístím domů odtud. Dobrou noc, Hermiono."

Poté, co ji Snape nechal samotnou v hotelovém apartmánu, nechala Hermiona uklidit stůl a připravila se na noc.

Na spánek však ještě dlouho neměla pomyšlení.

Množství divokých myšlenek jí ještě celé hodiny svištělo v hlavě, než po době, která jí připadala jako věčnost, konečně usnula neklidným spánkem a sklouzla do říše snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 resthefuture resthefuture | 30. srpna 2017 v 20:30 | Reagovat

To je tak, kdyz si objednate (respektive kamaradka vam objedna) spolecnost a misto tkbo v podstate obdrzite zadost o ruku :-D.
No, myslim, ze opravdu muzeme konstatovat, ze Severus je muz cinu a svym klientkam se snazi vyhovet 8-) . Chces manzela, dum se zahradou a deti? Neni problem :-D .
Neco mi rika, ze Hermiona brzy navstivi jeho domek, ovsem je pravda, ze tahle autorka me doslova prevalcuje a nikdy se netrefim. Tak uvidime, jsem zvedava na dalsi kapitolu :-) .

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 30. srpna 2017 v 21:29 | Reagovat

[1]: Resthefuture: Myslíš, že nabízí sňatek každé klientce? To by byl spíš za sňatkového podvodníka. :-D Anebo je taky možnost, že žádná předchozí po svatbě netoužila a žádala něco jiného. O_O
Převálcovaná Restka, toho si cením, že se mi to svým výběrem podařilo. Tys už toho zřejmě přečetla tolik, že Tě jen tak něco nepřekvapí... 8-)

3 martik martik | 30. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

Při zmínce colonela Brandona jsem se zasněně pousmála, při hře na studentku a učitele jsem se zasmála, při zmínce o nelíbání jsem si vzpomněla na Pretty woman, při jeho zmijozelské jazykové šikovnosti jsem protočila očima, při větách "dům se zahradou ve svém vlastnictví už mám" a "To, co jsem právě řekl, myslím naprosto vážně, Hermiono" mi regulérně spadla brada a při jeho zklamání v hlase a předání přenášedla jsem si mohla jen zasněně povzdychnout. Díky bohu, že na žádný sex nedošlo, takhle to bylo mnohem lepší a už se těším na příště. Děkuji

4 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 7:15 | Reagovat

[3]: Martik: Och, nový hlásek z davu! Děkuji za koment a věřím, že se Ti tato povídka (i jiné) líbí. :-)

5 Michelle Michelle | 31. srpna 2017 v 15:19 | Reagovat

Cože, jakže? Toto jsem včera přehlédla!! Vůbec jsem nedoufala ve dvojitou porci 8-)  :-D
To je ovšem paráda, to je servis!! Sakra, kde byla ta agentura před pár lety? [:tired:] :-D
Jinak Severus je naprosto k sežrání, jako vždy.. a tuhle autorku taky miluju, zase jen ziram :-D
Díky moc a budu netrpělivě vyhlížet další díl ;-)

6 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 31. srpna 2017 v 17:18 | Reagovat

[5]: Michelle: A já jsem si říkala, že nic neříkáš. Uvažovala jsem, jestli Tě Toby tak odrovnal... :-D
Vyhlížej, vyhlížej denně... 8-) Přece bych Vás v tom, holky, nenechala. Severus k Vašim službám na pokoji a na další díl byste čekaly týden. :-D

7 Michelle Michelle | 31. srpna 2017 v 23:12 | Reagovat

[6]: já tě miluju <3 :-D

8 sisi sisi | 8. září 2017 v 16:53 | Reagovat

Já bych hrozně ráda mluvila se šéfem té agentury, která posílala Tobyho s vyběleným chrupem a umytými vlasy na pokoje klientek přesně na čas. Nebylo pro lektvarového mistra poněkud nedůstojné prodávat se mudlám? Snad v tom našel potěšení, nebo jinou zvrhlou zálibu, ale ne životní naplnění. Mají jediné štěstí, že mu dovolili ukončit smlouvu a odejít do soukromí. On s nimi asi jednal na profesionální úrovni s grácií sobě vlastní a vypilovanou léty učení a špionáže. Takže absolutně opačně, než jak s klientkami, které jistě rozmazloval a hýčkal, jak se sluší na placeného společníka.
Doufám, že Hermiona se odhodlá splnit si svůj sen a za krátko se pomocí přenášedla ocitne v domku s bylinkovou zahradou, u krbu v obyváku, nebo pod rozkvetlou třešní. :-) Přála bych jí i další slibované komodity - děti, psa, knihy. ;-) prostě obyčejný život s radostí a spokojený.
Dík za překlad, slaďáček v pátek odpoledne vždycky pomůže zvednout náladu a zapomenout na starosti všedních dnů. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.