Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Dreamsnaping Hermione P18 5/7

2. září 2017 v 20:00 |  Ricky Snape
5. When I will see you again?

Hermiona se cítila jako převálcovaná.

O čem se jí, u Merlinovy hůlky, sakra zdálo?


Ona jako princezna v růžových šatech s volánky a nevěsta rytíře Snapea, který během déja-vu Turnaje tří kouzelníků brutálně odrovnal magického tvora, jen aby vybojoval Hermioninu přízeň a pobavil prostý lid? Jako dík za to mu má porodit syny? Hned několik? A ona se tomu všemu bez hlesu podřídila?

Hermiona chvíli šokovaně hleděla do prázdna, zatímco její myšlenky dál kroužily.

Ten Snape, se kterým večeřela včera, Hermioně jistým způsobem připomínal dobře situovaného šlechtice Colonela Brandona z románu Jane Austenové. Snape z jejího snu naproti tomu vykazoval spíše podobnosti s Šerifem z Nothinghamu z filmu Robin Hood s Kevinem Costnerem v hlavní roli. A pokud si to Hermiona pamatovala správně, i v tomto filmu byla cudná panna nuceně provdána.

Na rozdíl od panny Mariany se Hermiona ve snu ovšem svému čerstvě nabytému manželovi odevzdala dobrovolně za svědectví Lorda Luciuse a jeho urozeného syna. Hermiona se musela otřást při té myšlence: Lucius Malfoy nedisponoval žádnými vlastnostmi, které by charakterizovaly Lorda, a Draco byl spíš rozmazlený než urozený.

Nejvyšší měrou zděšená svým alter egem a stále ještě maličko šokovaná, sklouzl její zrak na budík, který zazvonil před několika minutami a vysvobodil ji tím z vyplnění manželské povinnosti.

Byl nejvyšší čas vstávat.
Přemýšlení bude muset počkat.
Ovšem ne příliš dlouho, jak Hermiona už brzy zjistila.

Letošní konference o Klasifikaci nově objevených magických bytostí se ukázala jako vyloženě nezáživná. Přednášky účastníků se předháněly co do prázdnosti sdělení a u mnohých se zdálo, že snad nikdy neskončí.

Hermiona se nudila.

Práci na ministerstvu vzala vlastně proto, aby se zasadila o zlepšení životních podmínek magických bytostí a aby bojovala proti všeobecně rozšířeným předsudkům. Doteď toho však příliš neovlivnila.

Také hostitelská řeč o "Klasifikačních směrnicích pro kouzelné bytosti v proměnách století" často citovaného blonďatého Franty-Pepy Nováka-Zpátečníka, vědeckého šéfa výzkumné buňky pro vztahy magické a nemagické genetiky ve Vídni, na kterou se Hermiona s napětím těšila už celé týdny, v ní nevzbudila žádné nové nadšení.

Promluva kouzelníka byla v podstatě stejně nicneříkající jako muž samotný.

O kolik víc by bylo vzrušující žít spolu s vědcem, který byl nejen kapacitou ve svém oboru, ale nadto ještě uměl porazit draky, prolétlo Hermioně náhle hlavou.

Už vícekrát se sama sebe ptala, co se asi se Snapem stalo, když se odvrátil od kouzelnické Anglie. Předpokládala, že třeba začne studovat svět léčivých rostlin jiných kultur nebo bádat nad lektvary pro dobro lidstva. Že drahý pan profesor předně zapracuje na lektvarech, které poslouží jeho vlastnímu dobru, a že se anatomie ženského těla stane jeho hlavní oblastí studia, s tím nepočítala.

Zatímco Rakušák u řečnického pultu pokračoval ve svém monologu ve špatné angličtině a sem tam utrousil nějakou rádoby revoluční myšlenku, napadlo Hermionu najednou, že Snapeův mudlovský otec se jmenoval Tobias. Bylo tedy více než pravděpodobné, že Snapeovo druhé jméno znělo zrovna tak a jeho zákaznice mu proto říkaly ʼTobyʼ.

Snape.
Ten chlap se už zase objevil v Hermioniných myšlenkách.
Teď dokonce za bílého dne.
V noci, v jejím snu, cítila jeho dotyky naprosto reálně.

A nebylo to ani trochu nepříjemné, jak by to v takové situaci vlastně mělo být. Tedy minimálně až do okamžiku jeho překotného vniknutí do centra její ženskosti.

Při této myšlence Hermiona přitiskla bezděky stehna pevně k sobě.

Bylo možné, že ji ten sen vzrušil?
A mohlo by být možné, že se její puls zrychlil právě při myšlence na Snapea a to, co všechno by možná s ní alias se svou věrnou a starostlivou manželkou udělal?

Hermiona se už sotva držela na židli.
Za žádnou cenu už se nedokázala soustředit na konferenci.
Co - ptala se sama sebe - by se stalo, kdyby přijala Snapeovu nabídku?

Měla by ho opravdu vyhledat a jít s ním do postele?
Brát si ho přece hned nemusí.
Ačkoli - pokud si to Hermiona opravdu promyslela - tato varianta měla zcela určitě také něco do sebe.
Například by tím ihned ukončila to rozčilující hledání partnera.
Kromě toho měl domek uprostřed zeleně a byl připravený ho sdílet s ní i s dětmi a se psem.
Museli by případně pozvat Caroline na svatbu?
Nebo si z ní Snape pouze pitomě vystřelil?
Co - ptala se Hermiona teď - by se stalo, pokud by ji přenášedlo dopravilo přímo na opuštěný ostrov uprostřed hučícího Severního moře, kde sídlí divocí draci?
Přiletěl by pak Snape v zářivé rytířské zbroji na svém koštěti, aby ji zachránil?
Hlasitý potlesk Hermionu náhle vytrhl z myšlenek.

Zorientovala se a došla k závěru, že vlastně nemá jinou možnost, než přenášedlo použít a zjistit, jestli to s ní Snape včera večer myslel vážně. Jinak by jí to s jistotou nedalo pokoj ani za několik měsíců.


Hermiona se rozloučila s ostatními účastníky konference, vyšla z budovy a za starým stromem se schovala před zvědavými pohledy. Cestovní tašku si hodila na rameno, odvážně sevřela v dlani přívěšek a zakroutila stříbrnému hadovi krkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 resthefuture resthefuture | 2. září 2017 v 20:12 | Reagovat

Haha, tak Hermiona podlehla pokušení ještě dřív, než jsem očekávala :-D. Sama jsem zvědavá, kde přesně se nachází ten Severusův domek se zahrádkou 8-).

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 2. září 2017 v 21:07 | Reagovat

[1]:  Resthefuture: Tys to očekávala později? O_O  Tedy spíš jakože teď Ti to přišlo příliš brzy na přemýšlivou Hermionku? Hm, to je asi fakt, ale stejně by neměla klid. :-)

3 Michelle Michelle | 2. září 2017 v 22:38 | Reagovat

Chudák Mia, po takovém snu bych byla rozhozena mnohem více.. njn, takove zážitky nemá nějaká běžná konference šanci trumfnout.. a je to fakt pravá Nebelvirka.. ja bych se po tom snu trochu bála pásu cudnosti a tak.. ??? Ale zvědavost zvítězila, naprosto chápu :-D

4 resthefuture resthefuture | 2. září 2017 v 23:01 | Reagovat

[2]: No, abych rekla pravdu, necekala jsem, ze toho skoci tak po hlave...Ale tak je z Nebelviru, tak by me to asi tolik prekvapit nemelo :)
Nicmene se tesim, jak zhodnoti Severusovu ubikaci 8-O.

5 sisi sisi | 8. září 2017 v 17:59 | Reagovat

Hermiona jednala jako pod vlivem Snapeova kouzla přitažlivosti, teď už bude vědět, na čem je.
Dík za překad, moc se mi líbí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.