Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Dreamsnaping Hermione P18 6/7

3. září 2017 v 20:00 |  Ricky Snape
6. Will you still love me tomorrow?
Večerní slunce ponořilo vrcholky Lake District do červeného světla a typické prásknutí ohlásilo Hermionin příchod.
Cesta přenášedlem trvala déle, než Hermiona předpokládala.


Pocity nevolnosti odezněly a Hermiona už spatřila Snapea, který k ní přicházel z terasy svého domu. Měl na sobě černé džíny, šedou polokošili a kožené polobotky. Hermioně se zdálo, že zahlédla pobavený úsměv.

Snape prošel zadní částí zahrady - okolo svého bylinkového záhonu, chráněného před dětmi a psy - a zjevně potěšeně Hermionu přivítal. Žoviálně převzal její cestovní tašku a vedl ji do domu.

Hermiona se tam hned cítila příjemně. Krb zazděný v jedné ze stěn tvořil hlavní část prostorného obývacího pokoje s jídelním koutem z piniového dřeva a vínovou sedací soupravou. Hermiona se musela podívat dvakrát, než si všimla i regálů na stěnách, přetékajících knihami: Snape si opravdu do pokoje postavil červený nábytek!

Zaníceně a jakoby kouzlem přitahovaná kráčela Hermiona okolo knih. Byl tu zastoupený vpodstatě každý žánr, počínaje klasickými mudlovskými romány přes magické příručky až k exotickým kuchařkám.

"Večeřela jste už, Hermiono?" zeptal se zrovna Snape. "Polévka je na sporáku. Ale vklidu se tu rozhlédněte, já všechno připravím."

Asi o půl hodiny později zaujala Hermiona místo u prostřeného jídelního stolu. K oné polévce, která chutnala stejně dobře, jako voněla, se podával čerstvý salát a chléb a láhev červeného vína.

Rozhovor během jídla se tento večer točil hlavně okolo Brumbálovy armády a toho, co se stalo s Hermioninými bývalými spolužáky. Bylo všeobecně známo, že Harry se oženil s Ginny Weasleyovou a měl malého syna. Stejně tak skutečnost, že se on a Ron stali bystrozory. To, že Neville se stal nástupcem profesorky Prýtové v Bradavicích na postu Bylinkářství, vědělo jen pár lidí. Jeho vztah s Lenkou netrval dlouho a nyní byl Neville zasnoubený s Hannah Abbottovou. Lenka zase před několika měsíci vyrazila na věděckou cestu na Galapágy. Zdálo se, že většina z těch, kteří přežili poslední bitvu, začala zase trochu normálně žít.

Čas ubíhal a Hermiona byla čím dál tím nervóznější.

Na otázku, jestli by chtěla dnešní noc strávit ve Snapeově náručí, si už dávno odpověděla slůvkem "Ano", avšak mezi oběma ten vlastní důvod její návštěvy zůstal prozatím nevysloven. A protože Snape se zjevně nechystal prohovořit toto prekérní téma, byla to nakonec stejně Hermiona, která - zřejmě povzbuzena působením alkoholu - překonala strach z odmítnutí a zkusila to po zmijozelsku: "Řekněte mi, už jsem zmiňovala, že mě zítra na Ministerstvu čekají až kolem poledne a že jsem si kromě kosmetiky, nylonových punčoch, podprsenek a krajkových kalhotek přibalila spoustu času?"

Hermiona si byla jistá, že poznámkou o svém prádle Snape naprosto porozuměl tomu, že ho Nebelvírka dneska večer chce. A tak souhlasil s verbální předehrou: "Ne, Hermiono, to jste neřekla. Na tolik volného času zcela jistě nejste zvyklá. Obávám se, že se budete strašně nudit. Nebo snad máte plány na dnešní noc?"

"Řekněme to tak: mám jistou představu. Zcela jistě však noc nestrávím tady na této židli. Ta je, s odpuštěním, naprosto nepohodlná, Snape."

"A co takhle přesunout se na pohovku? Zapálil bych pro Vás oheň v krbu a Vy byste se tam uvelebila s dobrou knihou."

Ačkoli Hermiona sebou v duchu trhla při slovech o krbu a s tím spojené vzpomínce na její včerejší sen, nenechala se zmýlit: "Nápad s krbem se mi celkem líbí. Ale nebylo by pro Vás otřesně nudné, když budu sedět před krbem a tiše si číst knihu?"

"Mohl bych Vám tam dělat společnost s druhou láhví vína. Místo knihy, abych tak řekl. Jistě je třeba ještě podiskutovat o Merlinovi a tak. Přičemž," doplnil Snape a zatvářil se zamyšleně, "pokud to dobře zvážím, měl bych k dispozici jistě i jiné, spíše neverbální možnosti, jak bych Vám mohl být nápomocen při organizaci večera!"

Aniž by Hermiona jakkoli reagovala na Snapeův návrh, svraštila čelo: "To před krbem je velká kůže z leoparda nebo nundu?"

"Pravý nundu," odpověděl Snape nikoli bez hrdosti.

"A nemohli bychom se uvelebit na té kožešině?" zeptala se Hermiona vyzývavě.

Snapeovo levé obočí na to odcestovalo o kus blíž k čelu: "Pro tento způsob uvelebení, nebo lépe řečeno: pohodlí, osobně upřednostňuji postel, Hermiono."

"A do které postele se mnou dneska v noci půjdete, Snape," ptala se Hermiona dál, "do postele v pokoji pro hosty nebo do Vaší vlastní?"

"Z důvodu oslavy speciálního dne do mé."

"Jednu otázku bych ovšem ještě před tím měla: v soukromí také používáte kondomy nebo dáváte přednost tomu, že čarodějka požije Lektvar proti početí? Nebo bychom měli vzhledem k Vašim plánům do budoucna radši už od začátku antikoncepci vypustit?" - Poslední věta Hermioně uklouzla, aniž by skutečně přemýšlela o následcích.

Snape naproti tomu zřejmě potřeboval trochu času na rozmyšlenou, než Hermioně na její otázku odpověděl: "Myslím, že ji vypustíme."

"Mohu navštívit rodiče i v případě, že to bude holčička?" vyhrkla Hermiona.

Snape tentokrát zvedl pravé obočí a podíval se na hnědovlasou čarodějku s otázkou.

"OK, poslední otázku beru zpět. To byl jen malý vtípek na okraj," snažila se to zachránit Hermiona, "ale vážně: je celkem nepravděpodobné, že bych otěhotněla tuto noc. Moje jahodové dny se totiž velmi přiblížily, pokud rozumíte, co tím myslím."


"Naprosto rozumím a radši si tedy pospíším. Skvrny od krve se z prostěradel dobře neodstraní ani s pomocí magie." - S těmito slovy se Snape zvedl, vzal Hermionu do náručí a vynesl ji do horního patra svého domečku uprostřed zeleně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 resthefuture resthefuture | 3. září 2017 v 20:52 | Reagovat

Haha, moc se mi líbilo, jak mezi sebou mluvili v náznacích. A zmínka o rodičích mě pobavila. Jsem zvědavá na zítřek 8-O.

2 Michelle Michelle | 3. září 2017 v 22:46 | Reagovat

Sanka dole, šéfe O_O Hermiona se teda nezdá.. Domeček prošel a knihovna taky, antikoncepce není třeba :-D
Jsem moc zvědavá na závěrečný díl :-)

3 ardazlyry ardazlyry | E-mail | 5. září 2017 v 12:59 | Reagovat

[1]: [2]: Komentovat jsem nestihla, tak aspoň smajlíka, když už víte, jak to všechno dopadlo. :-D

4 sisi sisi | 8. září 2017 v 18:08 | Reagovat

nikdy nepochopím zmijozeli. Oni přece nikdy nejdou rovnou na věc, za každým slovem je milion dalších významů a gesta se dají vyložit na třikrát a nikdy je nezapomenete. Snape jdoucí přímo na věc se mi nezdá. On to bude asi Weasley pod mnoholičným..? :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.