Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Květen 2018

Happy Halloween 19/28

31. května 2018 v 20:00 Vestilia
19.
Hermiona nevěděla, co ji probudilo. Možná to byl hluk z ulice, který byl najednou slyšet velmi zřetelně, nebo také citelný pokles teploty v místnosti. Závan chladného vzduchu jí přejel přes paže a zanechal na nich husí kůži.

Happy Halloween 18/28

27. května 2018 v 20:00 Vestilia
18.
Hermiona doufala, že by horká sprcha mohla ten nepovedený večer ještě nějakým způsobem zjevit v jemnější podobě, ale vůbec to nevyšlo. Seděla na posteli, snažila se zaplést si kudrny na noc do copu, ale její pohyby stále umlkaly a v myšlenkách se vracela dobrou půlhodinu zpátky, do chvíle, kdy se Severus naprosto stáhl do sebe a chladně se s ní rozloučil. Ráda by to byla označila jako naprosto idiotské, ale ona sama se nechovala lépe.

Happy Halloween 17/28

24. května 2018 v 20:00 Vestilia
17.
Hermionino srdce bilo na poplach, zřetelně cítila, jak jí tělem protéká horko. Hladila ho na krku a zabořila mu ruce do vlasů. Naprosto jemných vlasů.
Ještě před několika vteřinami to bylo jen lepší než předtím, a nyní se to stalo čirým požitkem blízkosti, čím více se jí dařilo si jen užívat a nemyslet na to, co říkal chvíli před tím.
Také Severus se zřejmě uvolnil a zjevně jednal, aniž by uvažoval o tom, co dělá. Nejistota jeho dotyků zmizela. Prsty uvolnil její plášť, ruce jí položil těsně nad boky a doslova se k ní přitiskl.

Happy Halloween 16/28

20. května 2018 v 20:00 Vestilia
16.
Neděle v Budapešti proběhla bez jakéhokoli vzrušení. Hermiona a Severus se dohodli na nekomplikovaném kontaktu v hradu, což však neznamenalo, že by dělali, jako by se nic nezměnilo. Mělo to vypadat přátelsky a kolegiálně.

Dotaz

18. května 2018 v 20:48 Co nás čeká?
Milé čtenářky, fanynky a závislačky HG/SS,
mám na Vás dotaz.
Další připravovanou povídkou je dílko dělené na kapitoly, z nichž některé jsou dost krátké a o jiných můžu zcela jistě říct, že se do jednoho blogového článku nevejdou.
Přály byste si dodržet kapitolové řazení - což by znamenalo, že bude kapitola rozdělena na více částí podle toho, jak mi blog.cz dovolí?
Druhou možností je hrnout sem text za sebou tak, jak to půjde, v ustálených časech neděle/čtvrtek, nehledíc na kapitolky.

Mlčící lidi (prozatím) neslyším, takže podle poměru vyjádření holek, které se mi ozvou, se rozhodne o té či oné variantě.
Ju? Ju.
Krásný květen, lásky čas přeje
Arda z Lyry

Happy Halloween 15/28

17. května 2018 v 20:00 Vestilia
15.
Strašný, jiným slovem se ten byt sotva dal popsat.
Chodba - s množstvím leptů, které zobrazovaly jen utrpení a smrt - byla jen praktickým úvodem k tomu, co jí prezentoval obývací pokoj. Přičemž obývací pokoj sám už byl zavádějící pojem. Byl to prostor, v němž se nedalo bydlet a žít. A Severus přesto právě to dělal.

Happy Halloween 14/28

13. května 2018 v 20:00 Vestilia
14.
Hermionino puzení vrátit se do hradu se rozplynulo. Tento večer v Budapešti byl něco zvláštního, probuzení něčeho naprosto nového, tím si byla jistá. V naprostém protikladu pro ni byly Bradavice najednou naroveň minulosti.
Profese učitelky, celá léta tak samozřejmá, najednou působila naprosto překonaná a lichá.

Happy Halloween 13/28

10. května 2018 v 20:00 Vestilia
13.
Touto otázkou přesně vyjádřil ambivalenci posledních dnů.
Platila ještě pořád?
Podívala se na Snapea. Byl pořád tentýž. Přitom však zůstával právě tím mužem, který o ni naprosto zjevně usiloval, tím, který jí rozuměl. Zhluboka se nadechla a nechala na sebe působit pocity, které v ní jeho chování vyvolalo. Asi to spíš znamenalo nechat se jimi převálcovat. Tep se jí zvýšil a po těle jí naskočila husí kůže.

Happy Halloween 12/28

6. května 2018 v 20:00 Vestilia
12.
"Slečno Grangerová, smím Vám položit jednu velmi vážně míněnou otázku?"
Hermiona odtrhla svůj pohled od okna, a tím od působivého výhledu. Snape se rozhodl pro jinou restauraci; nacházeli se v budově, tvořící část komplexu citadely, kterou předchozího dne viděli z břehu Dunaje.

Happy Halloween 11/28

3. května 2018 v 20:00 Vestilia
11.
Probuzení následujícího rána doprovázela dunivá bolest hlavy. Ta se také okamžitě postarala o to, že si na všechno všecičko ihned vzpomněla. Už nikdy se Hermiona alkoholu nenapije, především ne v přítomnosti Snapea.
Nebylo nejmenších pochyb o tom, co v ní vidí. Ženu, kterou by velice rád viděl bez šatů.