Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Červen 2018

Happy Halloween 28/28

30. června 2018 v 20:00 Vestilia
28.
Jedno jídlo ve Velké síni znovu přineslo překvapení.
Už na schodech bylo zřetelně slyšet, že se večeří ve velkém pozdvižení, ale to, co zaslechla, když usedala vedle Pomony Prýtové, byla přímo fraška.
"Severus je u Minervy. Studenti právě propadají panice a bojí se, že by se mohl vrátit jako učitel."

Happy Halloween 27/28

28. června 2018 v 20:00 Vestilia
27.
Záplava dopisů Dennímu věštci a rozhořčení lidí ani v dalším týdnu neutichlo, a noviny tedy ve čtvrtek oznámily, že smlouva s Ritou Holoubkovou byla rozvázána. Hermiona tuto zprávu znovu přijala u učitelského stolu a se smíchem. Ta ženská mohla celé roky beztrestně šířit lži, kazila lidem pověst a pomlouvala je. A korunu tomu dala Severusova výpověď, která vyvolala vyhazov Rity Holoubkové od Denního věštce.

Happy Halloween 26/28

24. června 2018 v 20:00 Vestilia
26.
Adresa na lístku, který jí mistr lektvarů napsal, ji zavedla na schodiště. Nedokázala rozeznat, o které poschodí se jednalo, ale bylo to vlastně jedno. Zelené, lehce oprýskané dveře, na které nyní hleděla, byly vše, co ji zajímalo. Na štítku stálo jméno Snape.

Happy Halloween 25/28

21. června 2018 v 20:00 Vestilia
25.
Co to bylo za den.
Teprve ve svém bytě měla Hermiona skutečně pocit, že došla klidu. I ve své pracovně ji studenti neustále rušili za vlasy přitaženými záminkami, jako bylo náhlé přání nově vysvětlit učební látku, tvrzení, že zřejmě místo domácí úlohy odevzdali špatný list nebo akutní potřeba vyjasnění hádky ve společenské místnosti. Bylo to šílené.

Happy Halloween 24/28

17. června 2018 v 20:00 Vestilia
24.
Hermiona stála v ředitelské pracovně a fascinovaně pozorovala, jak viditelně se měnil Minervin obličej. Na začátku to byl ten většinou přísný, avšak přesto dobromyslný výraz, avšak nyní propadla skepsi. Byla neděle večer, vlastně už skoro táhlo na půlnoc a Hermionina první cesta po návratu do hradu ji sem zavedla ve věci jejího důležitého poslíčkovství. Nejprve to nebrala vážně, ale když jí Severus opravdu předával dvě role pergamenu, všechno jí došlo.

Další dění

15. června 2018 v 20:21 Co nás čeká?
Milé dámy,
(stále ještě jsem si nevšimla jakéhokoli zástupce mužského pokolení na tomto blogu)

dovolím si Vám nyní nastínit další dění na blogu Ardy z Lyry.
Holky moje zlaté, cítím, že začínám končit. Mrkající Vy to ještě dlouho cítit nebudete a je také dost dobře možné, že to ani nepocítíte. Věc se má takto: Do vysvědčení zvládneme dokončit Happy Halloween. Mezitím dohrnu nový překlad od autorky Odo der Held - Der Besuch auswärts. Dáme si ho o prázdninách. Je to 26 kapitol, našupu to sem dvakrát týdně vždy po kapitolce, jak jste zvyklé a jak jsme se u tohoto díla dohodly.
No, a pak nevím. Jednu věc mohu vysypat z rukávu ze zásoby. Nic nového nepřekládám, v létě nás (jakože nás tady doma) čeká škatule škatule hejbejte se, což zahrnuje přesun předmětů, nábytku a lidí z jednoho pokoje do jiného. A z toho jiného do ještě dalšího atd. atp. Další činnosti k tomu, takže na překládání to asi nevypadá.
Co bude v září, říct nedokážu. Třeba zase začnu a plynule navážu, kdoví... Uvidíme.

Přeji Vám všem krásné prázdniny plné sluníčka a odpočinku.
Arda z Lyry <3

Ad: Sisi: Díky za díky i pochvalu. Víš, ono to není jen najít si čas na ťukání do klávesnice, i když tento aspekt je poměrně důležitý. Čas je cenná komodita. Kdybych měla všechny texty spočítat na normostrany překladu, byla bych hodně finančně úspěšná. Nyní se nacházím ve stádiu rozhodování o zaměstnání a o tom, co mě bude živit. Překlady fanfiction mě zase velmi baví a hodně se pocvičím. Tak - a teď si vyber...
Celé prázdniny je každopádně čtení zajištěno, možná to vyjde i na září, a to dvakrát týdně. A pak se uvidí dál. Přesuny se ustálí, dary ze zahrádky zpracuji a budu se moct zase věnovat ff. Třeba... ;-)

Ad Michelle:
Vidím to u Tebe úplně naopak. Překlady od Ardy jsou na kojení skoro to nejlepší. Mrkající Lepší jsou už jen meditace a hluboké souznění s miminkem, což také doporučuji. Ještě před chvílí jsi psala o kojení - a už je tu zase blížící se porod? Ty to teda hrneš, snad na tom nejsi jako JaniART se třemi dětmi? Holky zlaté, snad Vám někdo pomáhá, v jednom člověku by byl takový zápřah takměř nezvladatelný. Držím pěsti, Michelle, všechno bude 1A. Usmívající se

Happy Halloween 23/28

14. června 2018 v 20:50 Vestilia
23.
Severus zakroutil hlavou; už to nepůsobilo vznětlivě, nýbrž unaveně. Hermiona nato s napětím polkla. Hlas mu zněl matně: "Každým svým slovem mi dáváš intenzivnější pocit, že se do toho hrneš naprosto slepě. Znovu se nadechni a vážně si popřemýšlej o tom, jestli by ti měla být chladná vypočítavost naprosto lhostejná."

Happy Halloween 22/28

10. června 2018 v 20:00 Vestilia
22.
Několik vteřin na ni Severus nevýrazně hleděl, pak zvolna zakroutil hlavou. Myslela, že tím vyjadřuje, že jí nechce odpovědět, avšak jak promluvil, znělo to spíš, jako by pochyboval o jejím zdravém rozumu.
"To se mě ptáš teď? Tady?"
Hermiona pokrčila rameny.

Happy Halloween 21/28

7. června 2018 v 20:00 Vestilia
21.
Severus ji miloval.
V prvním momentě, v opojení z aktu, to byl jen čarovný výrok. Avšak čím víc byla Hermiona zase schopna myslet, tím více vnímala jeho slova a především tón jeho hlasu jako dílek obrazu, který ani v náznaku nebyl tak romantický, jak by mělo to "Miluji tě" normálně být.
Klesl na postel vedle ní. Ležela tedy stejně jako minulou noc v jeho náručí a každou vteřinou, která uběhla, cítila větší úlevu, že jí nemohl vidět do tváře. Ne že by jeho slova nepociťovala jako hezká. Ale to nebylo všechno.

Happy Halloween 20/28

3. června 2018 v 20:00 Vestilia
20.
To fungovat nebude.
Hermiona byla rozvířená a, čím víc o jeho slovech přemýšlela, také se jí to upřímně dotýkalo. Nedokázala to před ním skrýt. A vlastně to ani nechtěla.