Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Další dění

15. června 2018 v 20:21 |  Co nás čeká?
Milé dámy,
(stále ještě jsem si nevšimla jakéhokoli zástupce mužského pokolení na tomto blogu)

dovolím si Vám nyní nastínit další dění na blogu Ardy z Lyry.
Holky moje zlaté, cítím, že začínám končit. Mrkající Vy to ještě dlouho cítit nebudete a je také dost dobře možné, že to ani nepocítíte. Věc se má takto: Do vysvědčení zvládneme dokončit Happy Halloween. Mezitím dohrnu nový překlad od autorky Odo der Held - Der Besuch auswärts. Dáme si ho o prázdninách. Je to 26 kapitol, našupu to sem dvakrát týdně vždy po kapitolce, jak jste zvyklé a jak jsme se u tohoto díla dohodly.
No, a pak nevím. Jednu věc mohu vysypat z rukávu ze zásoby. Nic nového nepřekládám, v létě nás (jakože nás tady doma) čeká škatule škatule hejbejte se, což zahrnuje přesun předmětů, nábytku a lidí z jednoho pokoje do jiného. A z toho jiného do ještě dalšího atd. atp. Další činnosti k tomu, takže na překládání to asi nevypadá.
Co bude v září, říct nedokážu. Třeba zase začnu a plynule navážu, kdoví... Uvidíme.

Přeji Vám všem krásné prázdniny plné sluníčka a odpočinku.
Arda z Lyry <3

Ad: Sisi: Díky za díky i pochvalu. Víš, ono to není jen najít si čas na ťukání do klávesnice, i když tento aspekt je poměrně důležitý. Čas je cenná komodita. Kdybych měla všechny texty spočítat na normostrany překladu, byla bych hodně finančně úspěšná. Nyní se nacházím ve stádiu rozhodování o zaměstnání a o tom, co mě bude živit. Překlady fanfiction mě zase velmi baví a hodně se pocvičím. Tak - a teď si vyber...
Celé prázdniny je každopádně čtení zajištěno, možná to vyjde i na září, a to dvakrát týdně. A pak se uvidí dál. Přesuny se ustálí, dary ze zahrádky zpracuji a budu se moct zase věnovat ff. Třeba... ;-)

Ad Michelle:
Vidím to u Tebe úplně naopak. Překlady od Ardy jsou na kojení skoro to nejlepší. Mrkající Lepší jsou už jen meditace a hluboké souznění s miminkem, což také doporučuji. Ještě před chvílí jsi psala o kojení - a už je tu zase blížící se porod? Ty to teda hrneš, snad na tom nejsi jako JaniART se třemi dětmi? Holky zlaté, snad Vám někdo pomáhá, v jednom člověku by byl takový zápřah takměř nezvladatelný. Držím pěsti, Michelle, všechno bude 1A. Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 17. června 2018 v 1:19 | Reagovat

Myslíš to vážně? Prosím, nepřestávej překládat. Němčina je podivuhodně bohatá na autory a dílka a obsah povídek je také moc pěkný. Tvé překlady jsou parádní. Já vím, že stěhování není nic jednoduchého, natož závidění - hodného, ale určitě je to věc, kterou zažívá několikrát za život každý a po nějakém čase to prostě rozdýchá a je dobře. Člověk se přizpůsobí, zvykne si, najde nový řád, který funguje. Je to i o kompromisech. I já jsem ochotná přijmout kompromis, omezím svou lačnost ve čtení povídek na 1 kousek od Tebe za týden, jestli Ti to pomůže prodloužit období "sucha," než se třeba zase najdeš s novou povídkou.
Držím palce, aby všechno zdárně dopadlo,  omezily se ztráty. Budu se těšit, že to zvládneš a dáš vědět, která povídka bude tou, jež Tě restartuje, když to půjde.

2 Michelle Michelle | 17. června 2018 v 22:49 | Reagovat

Na tyhle oznámení typicky začnu lkat a trhat si vlasy.. ovšem vzhledem k tomu, že v červenci rodim, asi budu.mít chvíli úplně jiné starosti 8-O  :-D
Tak jen doufám, že se zase vratis a že se tu potkáme ;-)

3 martik martik | 1. července 2018 v 22:35 | Reagovat

Tvoje důvody chápu a hlavně je to tvoje rozhodnutí - kdo jsem, abych tě od něho odrazovala, citově vydírala a přemlouvala? Přesto doufám že nebude konečné a že načerpáš síly a v září nás zahrneš dalším překladem. Do té doby se budu těšit z dalšího Severuse. A děkuji za všechny dosavadní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.