Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Happy Halloween 28/28

30. června 2018 v 20:00 |  Vestilia
28.
Jedno jídlo ve Velké síni znovu přineslo překvapení.
Už na schodech bylo zřetelně slyšet, že se večeří ve velkém pozdvižení, ale to, co zaslechla, když usedala vedle Pomony Prýtové, byla přímo fraška.
"Severus je u Minervy. Studenti právě propadají panice a bojí se, že by se mohl vrátit jako učitel."


Minimálně to poslední bylo vyloučeno. Zaměstnání v Budapešti ho zcela naplňovalo. Dosáhl prvních úspěchů v oblasti výzkumu ochranného lektvarů proti působení transformačních kleteb, a díky tomuto tématu se Velká Británie dověděla, čím se Severus Snape nyní zabýval. Loni v říjnu, tedy více než tři čtvrtě roku po svém zmizení, vydal první publikaci pod svým jménem, a tato byla ihned mezinárodně uznávaná. Po dramatu s Ritou Holoubkovou se jednalo také o první případ, kdy bylo jeho jméno zase zmíněno v Denním věštci.
Nyní, dalšího půl roku nato, v tento pošmourný a dost chladný dubnový den, tedy přišel do Bradavic. To vysvětlovalo jeho velké napětí o posledních víkendech. Na otázku, co se s ním děje, reagoval vyhýbavě, a po zkušenostech s ním se poučila a dále nevyzvídala. Byla si jistá, že jí to jednou vysvětlí, jako vždy. Tentokrát k tomu však nedošlo. I Hermionu překvapilo, že byl tady. Pomona jako by dokázala zachytit tuto myšlenku: "Věděla jsi, že sem přijde?"
Mezi kolegy se už dlouho netajilo, kde Hermiona tráví každý víkend. Zakroutila hlavou.
"Ne, asi si to rozhodl na poslední chvíli. Jsem stejně překvapená jako ty."
Ještě před několika týdny Hermiona pouze naznačila, jak by bylo pěkné jít společně Příčnou ulicí, jak by asi lidi reagovali, a Severus jí naprosto jasně řekl, že do Velké Británie už vkročit nehodlá. A teď tady byl. U Minervy.
Dřív by ji asi tísnilo, že ji tím překvapil stejně jako všechny ostatní, možná by ji to dokonce zklamalo nebo zranilo. Dnes věděla, že asi překvapil i sám sebe. Možná následoval impuls, který v sobotu ani sám neměl za tak nutkavý. Hermiona tedy v klidu povečeřela a odešla do svého bytu.
Asi za půl hodiny se ozvalo klepání. Otevřela, a jak doufala, naproti ní stál Severus.
"Překvapení," řekl tlumeným hlasem bez emocí. Hermiona zakroutila hlavou a odpověděla: "Obávám se, že celá škola je na nohou, překvapení už bych to nenazývala."
"Pustíš mě dovnitř?" zeptal se stále ještě neutrálně, a nedal jí tím možnost analyzovat svou náladu. Podařilo se jí to ovšem jen chvilku nato, když podržel dveře, které chtěla zavírat, a ironicky prohodil: "Pokud je necháš otevřené a později, až to budeme dělat, budeš hlasitě křičet moje jméno, ztropíme skandál, na který jistě celá Anglie s napětím čeká."
Pobaveně si odfrkla, vytrhla mu dveře a zapráskla je.
"Doufám, že to není odmítnutí celého plánu, nýbrž jen jednoho detailu," konstatoval, když se k němu otočila. Hermiona se rozesmála, ale zároveň byla rozčilená.
"Co se s tebou děje? Pil jsi? Nebo jsi měl houby?"
Trochu zvážněl a zakroutil hlavou.
"Ne. Jen se mi ulevilo."
S těmito slovy k ní přistoupil a políbil ji. Bez okolků ji začal vysvlékat.
"Dneska v noci bez skandálu?" zašeptal, když se jeho rty vydaly směrem k jejímu pravému ušnímu lalůčku.
"Ne, ale ráda budu hlasitě křičet tvé jméno, když mi k tomu dáš příležitost."
Jemně ji kousl do krku a přitáhl si ji k sobě. Ruce poslal na přímou cestu; jedna brzy zajela k jejímu ňadru a druhá mezi nohy. V otázce sexu byli už naprosto sehraný tým. Mísily se dlouhé, něžné akty i ty velmi rychlé jako tento, které se i tak postaraly o potřebné vzrušení. Ani si nedali tu práci s úplným vysvlékáním a pomilovali se ještě v chodbě opřeni o zeď. Jeho jméno nevolala hlasitě. Spíš to bylo jemné šeptání. Milovala ho.
Pak spolu seděli v obývacím pokoji a on jí povídal, že dlouho přemýšlel o tom, že si měl už dávno promluvit s Minervou. Reálné zvažování mu bylo zatěžko, avšak jakmile se rozhodl, reagoval zcela typicky a tak, jak si Hermiona myslela.
"Na co jsem měl čekat? Z práce jsem poslal sovu a sdělil jsem jí, že tady v sedm budu."
"Přesně na večeři, aby tě vidělo co nejméně studentů," doplnila Hermiona s úsměvem.
"Nejlépe žádný. Ale vlastně je to jedno. Stejně už teď všichni ví, že tady jsem. Byl to dobrý rozhovor, jinak to asi vyjádřit nedokážu."
Kývla, nadechla se a zeptala se: "A teď?"
Chvilku váhal, bojuje se sebou. "Nechci už se schovávat. A nechci, aby zase kolovaly nějaké fámy. Tentokrát to bude pravda."
"Což znamená?"
Zase chvilku zaváhal.
"Vzal jsem si den dovolené. Pokud ti to nevadí, velmi rád bych zítra zabrousil do starých časů a toulal se s tebou Příčnou ulicí."
K naprosto sakrastickým slovům podstatně vážněji dodal: "Zítra odpoledne, s tebou. Někdo to vyfotí a pošle do Denního věštce."
Srdce jí začalo bít rychleji. Muž, který uprchl, nyní plánoval svůj dramatický návrat? Její překvapené mlčení si nejdříve asi vyložil špatně, neboť řekl: "Pokud však netoužíš po dalším rozmáznutí na titulní straně, necháme to být."
Ihned zakroutila hlavou.
"Mohu ti připomenout, že se původně jedná o můj nápad? Samozřejmě, že s tebou zítra velmi ráda půjdu do Londýna, ačkoli to na titulní stranu nevidím. Jsem jen překvapená a ptám se, kam to povede."
Pokrčil rameny.
"Nikam. Jen chci ukázat, že stále žiju. Minerva mi říkala, že existují teoretici, kteří věří, že jsem mrtvý. Moje vědecká pojednání lze v jejich očích vysvětlit jen tím, že moje jméno používá někdo jiný. Příčí se mi myšlenka, že tě nějaký idiot stále ještě považuje za vražedkyni."
Po chvilce dodal: "Kvůli mně o tobě mluví, tak bych měl ukončit také já."
Byl to jeho názor a podle dohody mu ho nevymlouvala. Nechala si tedy pro sebe, že se mluvilo o nich o obou, protože Rita Holoubková si něco vycucala z prstu. Nevysvětlila mu ani, že ty řeči byly natolik nevýznamné, že každého, kdo nahlas vyslovil názor, že Severus Snape je mrtvý, měli ostatní ihned za idiota. V tomto případě bylo lehké mlčet, neboť nápad ukázat se se Severusem, považovala za absolutně výborný. Došla do bodu, kdy by nejradši každému, koho potká, vyprávěla, že on a ona jsou pár. Byla šťastná a chtěla to sdílet. On ji činil šťastnou.
Následujícího rána Hermiona posnídala ve svém bytě, což určitě mezi studenty po událostech předchozího večera povede k řečem. Bylo jí to však naprosto jedno, ať si šuškají a drbou, její protějšek to jednou pro vždy ukončí.
Během Hermionina vyučování se chtěl Severus ještě trochu porozhlédnout po pozemcích. Ve tři se sejdou v učitelském bytě, a pak se společně přemístí do Londýna. Odtud pak přímo do Budapešti.
Přesně tak to také udělali. Bok po boku se objevili u Děravého kotle, a kdekoli je pak viděli, přitahovali pozornost. Hermioně to bylo jedno, nevěnovala okolí žádnou pozornost. Ta patřila Severusovi, který byl zjevně napjatý. Tušila, že mu právě šlo o více než známku toho, že žije.
"Kdy jsi tu byl naposledy?" zeptala se v duchu této myšlenky. Podíval se na ni, asi o tom přemýšlel, a pak odpověděl: "Už ani nevím. Nebylo možné nenavštívit Gringottovu banku. Ale Příčnou samotnou? Je to už dlouho."
Kývla a cítila hlubokou lítost. Vědomě se vyhýbal hlavní tepně kouzelnické Velké Británie. Stejně jako po dlouhou dobu ona sama. Ne zcela, ale také ona se musela přinutit sem přijít. Tenkrát po rozchodu s Ronem ze strachu, že ji bude pronásledovat tisk. Později, když se celá uzavřela do sebe. Dneska se jí dařilo o tolik lépe, právě v tomto okamžiku jí bylo naprosto jedno, co si ostatní mysleli. Demonstrativně tedy vzala Severuse za ruku, kterou pustil, když se tu objevili. Ihned její gesto opětoval.
Krucánky a kaňoury byl jediný obchod, do kterého vstoupili, a když ho sotva po pěti minutách zase opustili, Severus to ukončil: "A teď odtud zmizme."
Zastával názor, že toto odpoledne je znovu zachytí na titulce Denního věštce. Hermiona nesouhlasila. Byla si naprosto jistá, že se noviny zlepšily. Drby už netvořily hlavní téma. Nakonec se vsadili o pět galeonů. Severus jí je musel další den vyplatit. V novinách sice byli, ale jen na straně osm, v rubrice Různé. Ale zato s fotografií. I ta byla smířlivá, oba je ukazovala z větší vzdálenosti, takže nebyl vidět výraz ve tváři.
"Vševědko," vysmíval se Severus, a Hermiona protočila oči. Neviděl to, protože se díval do novin. Jen tři kroky od kiosku na tržnici v Budapešti ihned hledal důkaz jejich výletu.
"Člověk by řekl, že z této zprávy vyčteme důležitější věci než to, že jsi neměl pravdu."
Vysmívat se uměla.
Nyní zdvihl oči.
"Kdo tuto vlastnost ještě zdůrazňuje, je opravdový chytrolín," potvrzoval samolibě. Pokrčila rameny.
"Dej mi těch pět galeonů."
Odfrkl si a sáhl do kapsy svého kabátu. Zcela bez souvislosti prohlásil: "Maďarské ministerstvo hledá mistra přeměňování. V posledních měsících se v celé zemi objevily magicky falšované dokumenty. V našem světě i u mudlů. Vždy se jedná o podvodný převod majetku. Vyšetřovatelská skupina je příliš malá a chybí propojení do nekouzelnického světa."
Na její překvapené "Aha" naprosto klidně a věcně zareagoval: "Mohl bych ti říct, jak by tě taková práce vytěžovala a naplňovala. Nebo naprosto přímo, že je to to, co bys měla dělat. To je pravda, ale konečně se jedná jen o záminku.
Vlastně jsem se tě už několik týdnů chtěl zeptat, jak to s námi bude dál. Když tu nejsi, chybíš mi. Já se do Velké Británie nevrátím, nechci tam žít. Dokázala by sis představit, že něco vybuduješ tady?"
Odpovědí mu byl nejdříve výraz jejího obličeje, který více než zřetelně vyjadřoval dojetí. Pak Severuse objala. Zašeptala: "Jestli si to dokážu představit? Zbláznil ses?"
Také ji objal a řekl: "Vyložím si to nyní velkoryse jako ano."
Rozesmála se.
Ještě tentýž víkend napsala žádost o zaměstnání na Ministerstvu. Po představovacím rozhovoru jen o dva týdny později obdržela rozhodnutí o přijetí. Stane se jednou ze tří mistrů přeměňování, kteří budou dobudoucna vykonávat práci vyšetřovatelů.
Jaro a léto využila k tomu, aby se naučila maďarštinu, začala se učit cizí řeč.
Minerva s těžkým srdcem akceptovala Hermioninu výpověď ke konci školního roku, ale nebylo to pro ni žádné překvapení.
Z Hermiony Grangerové se stal naprosto spokojený člověk.
Z toho, co začalo jako rozhovor, vzešlo něco, co už nepotřebovalo tolika slov. Žila v naprosté jistotě, že ji Severus miluje, a byla hrdá, že mohla svým dílem přispět k tomu, že i jemu se dařilo o tolik lépe.
Třešničkou na událostech posledních dvou let bylo, že jí sdělil přesně to, když spolu o dalším halloweenském večeru seděli v obývacím pokoji.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 30. června 2018 v 22:27 | Reagovat

To vypadá, že se povídka blíží ke konci. Nutno dodat, že zdárně a ke zdárnému konci. Je to tak všude na světě, že člověk potřebuje žít ve společnosti, minimálně ve své rodině. Nemůže se uzavírat před světem a mít dveře doma na petlici. Kéž by se mohli časem uzdravit i jiní, jako se uzdravil v Hermionině péči profesor a světoznámý odborník na lektvary, Severus Snape.
Hermiona má štěstí, že má hlavu na jazyky a na maďarštinu jí stačily dva prázdninové měsíce. Ať se jim daří dobře v požehnané zemi.
Děkuji za překlad, jsem ráda, že bude dobrý konec. 8-)

2 ardazlyry ardazlyry | 1. července 2018 v 22:18 | Reagovat

[1]: Sisi: To je opravdu už konec. HG/SS se opět podařilo a vidíme je jako spokojené a na dobré cestě k duševnímu klidu. Děkuji Ti, Sisi, za neúnavné a jazykově i obsahově šťavnaté komenty a přeji krásné léto. Užívej si Severuse i v oddechovce, která se rozjela dnes. :-)

3 martik martik | 1. července 2018 v 22:29 | Reagovat

Tak nám to dospělo ke konci. Popravdě se mi posledních pár kapitol zdálo poněkud uspěchaných, ale budiž. Těší mě, že si jsou navzájem oporou a zahání démony toho druhého. Vždycky si říkám že tohle je to, co by oba po válce hledali. Někdo kdo jim dá pocit bezpečí a důvěry. Hermiona už jen kvůli Ronově útěku (zradě) ze stanu při hledání viteálu a Severus protože za celý život pocit bezpečí neměl. A mám pocit že u sebe by měli možnost toto najít. Konec filozofování. Děkuji

4 Michelle Michelle | 5. července 2018 v 10:51 | Reagovat

Tak konečně happyend.. Musím souhlasit s Martikem, ty poslední kapitoly se mi nelíbily tolik jako ty předchozí, jako by to autorka taky už chtěla mít (tak trochu) za sebou.. což na druhou stranu chápu, opravdu to bylo hodně smutné a depresivní..
Celkově ovšem moc pěkná a zajímavá povídka, díky Ardo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.