Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Besuch auswärts P16 4/26

12. července 2018 v 20:00 |  Odo der Held
Kapitola 4 - Kruval

Hermiona k pobřeží Černého moře docestovala přes Brusel a Sarajevo. Déletrvající hopsání přes státy pro ni bylo celkem vysilující. I přesto, že byla zvyklá. Harryho, Rona a ji během hledání viteálů tato zábava nějak přešla.
Snape a ona tu byli první a společně hleděli na působivou stavbu. "Pane na nebi!" vyjelo z Hermiony a Severus jen souhlasně přikývl.


Kruval vypadal podobně jako Doupě. Jen asi tisíckrát větší. Na základní budově bylo během posledních století přilepeno několik stovek dalších staveb.
"Jak se tady člověk může zorientovat?" zeptala se Hermiona šokovaně.
"Vůbec ne?" vrátil jí otázku Snape.
"Neé, vážně," pokračovala slečna Grangerová, "jak je ta stavba provedena?"
Za nimi se ozvalo dvakrát prásk a otočili se. Stáli tam Lenka a Draco a také oni se s podivem koukali na budovu.
"Šílenost," zamumlal Malfoy.
"Řekls to ty," souhlasila Hermiona.
Zase se ozvalo prásknutí a objevil se Ernie, po dalším pak Filius.
Od hlavního vchodu, vysokého jako dvougenerační rodinný domek, vycházelo několik lidí. Pak se otevřela obrovská kovaná brána a hosté mohli vejít dovnitř.
Přistoupil k nim starší muž a přivítal se s Pomonou.
"Pomono! Jak rád tě zase vidím!" Políbili se na tvář.
Draco a Hermiona se na sebe podívali. Pomona muže přitáhla k ostatním a představila ho. "Minerva bohužel nemohla dorazit. Dovolte, abych vás představila. Ismael Bogdanov. Ismaeli, to jsou Ernest Macmillan, student mojí koleje, Lenka Láskorádová a profesor Filius Kratiknot, učí Kouzelné formule, a to jsou Draco Malfoy a Severus Snape, náš učitel Kouzelných lektvarů. To je Hermiona Grangerová, studentka z Nebelvíru."
Ismael všem potřásl rukou a před Hermionou se zastavil. Hermiona překvapivě zaregistrovala, že Ismael měl jedno oko zelené a jedno hnědé. Zřídkavé. Avšak možné. Usmála se na něho.
"Slečno Hermiono Grangerová," řekl Ismael, "slyšel jsem o Vás. Pomohla jste Harrymu Potterovi do takové míry, že bylo pro něj možné porazit Temného pána, že ano?"
Hermiona se tvářila zdrženlivě.
Brána se znovu otevřela a Hermiona už uviděla někoho, koho znala. Byl to Viktor. Jakmile ji poznal, začal zářit, avšak zůstal spořádaně stát vedle Ismaela a jen na ni kývl.
"Vás představovat nemusím," usmál se Ismael na všechny. "Viktora přece všichni znáte."
Nyní přivítal Viktor každého jednotlivě. Mužům potřásl rukou, Lence a Pomoně také. Jen Hermioně ruku políbil.
Severus si toho všiml a bavil se.
"Krásné, že tě zase vidím, Ermiono," zavrněl Viktor hlubokým hlasem a Severus viděl, jak se slečna Grangerová zářivě usmála. Ano, ano, pomyslel si Severus, už jsou zase spolu.

Byli pozváni dál.
V Kruvalu byla také Velká síň, o které však Ismael tvrdil, že je tou menší ze dvou, které tu mají. Ta větší se prý nachází v přístavbě. Během epidemie Skřítků netopýřích před třemi týdny tam ty potvory natropily takový nepořádek, že byla zřejmě narušena statika Síně. Do Vánoc by však už mělo být zase všechno v pořádku.
Severus se zastavil a prohlížel si Síň. Byla krásná a ne tolik rustikální jako Velká síň v Bradavicích. Stěny byly omítnuty do světle šedého tónu a pódium pro učitelský stůl bylo o něco vyšší než v Bradavicích. Učitelé Kruvalu však seděli v půlkruhu.
V Kruvalu neměli koleje jako takové, zde se studenti dělili podle ročníků. Tvořili tak 7 skupin, které bylo lze označit jako koleje.
To všechno jim vysvětloval Ismael, zdejší učitel Přeměňování.
Objevil se ředitel školy a převzal to za Ismaela, aby mohl odejít do vyučování.
Hermioně přišel Simeon Petrovič ihned sympatický, což se jí stávalo zřídka. Karkarova nemusela vůbec, byl jí odporný.
Petrovič jim dále vykládal, zatímco se usadili v Síni.
"Všichni čtyři studenti se budou účastnit vyučování v sedmém ročníku, ovšem bydlet budou ve vlastním, protože u sedmáků bohužel už není místo." S těmito slovy doprovodil všech 7 osob do kabiny výtahu, ktera zprvu vypadala celkem malá, ale s každou další osobou se o maličko zvětšila. Pak stiskl sedmičku a výtah se dal do pohybu.
"První ročníky bydlí v prvním patře, druhé ve druhém a tak dál."
A byli tu. Hermiona byla překvapená. Právem, jak zjistila, neboť si Kruval představovala jako tmavou kobku. Stěny byly všude vyvedeny v teplé béžové a všude bylo dost místa.
Simeon ukázal ke vchodům a vysvětlil, že tudy se jde k pokojům studentů. Hned vedle asi dotvořili přístavbu, která nyní sloužila hostům. Simeon se podíval na dveře a Hermiona v jejich středu uviděla černou skvrnu ve tvaru klíčové dírky.
"Alohomora," řekl Simeon a z černé skvrny se stala dírka. Dveře se nezvučně otevřely. "Každému, kdo tam bydlí a pronese 'Alohomora', se dveře otevřou. Rozeznání hlasu a Nezaměnitelné kouzlo."
"Učitelé z Bradavic," dodal Viktor, "mají přístup všude, stejně jako učitelé Kruvalu."
"Takže žádné divoké párty," zabručel Draco směrem k Hermioně. Hermiona se ušklíbla. Ohlédla se a všimla si, že Snape to slyšel taky. Nezakroutil však souhlasně hlavou, ale jen se usmál.
Vstoupili dovnitř.
Společnou kuchyňku budou využívat pouze pro nápoje, neboť ke každému jídlu je třeba se dostavit do Síně.
Každý student dostal vlastní pokoj. Hermionin pokoj byl umístěn hned vedle kuchyně, naproti Dracově pokoji. Usmála se na Lenku, jejíž pokoj ležel napravo od jejího. Ernie byl ubytován naproti Lence a vedle Draca.
Pro učitele byly určeny dva pokoje na druhé straně od kuchyňky. Nebyly označeny štítky se jmény na dveřích.
"Nechám vás teď o samotě," pronesl Simeon zdvořile. "Vrátím se za půl hodiny a půjdeme společně poobědvat. Představím vám studenty." Odešel.
Hermiona stála přímo před vlastními dveřmi a otevřela je.
Pokoj zhodnotila jako opravdu pěkný.
Lenka odešla do svého pokoje, ale zase se v Hermionině pokoji objevila ve druhých dveřích. "Máme společnou koupelnu," řekla jen.
"Draco a já taky," řekl Ernie, který právě vyšel z Dracova pokoje.
"Takže jste všichni ubytováni dobře," konstatoval Kratiknot a všichni čtyři kývli. "Výborně," řekl a podíval se na Pomonu. "Až se vrátíme, domluvíme se na návštěvách."
Ernie a Pomona, Lenka a Kratiknot zmizeli v sousedních pokojích a Draco, Severus a Hermiona zůstali v tom Hermionině.
"Nebudu tady nic přednášet o slušném chování," rozhodl se Severus. "Oba jste dobře vychovaní, a proto si myslím, že druhou Minervu hrát nemusím."
"Zůstaneš ještě tady, Severusi?" zeptal se ho Draco.
Hermionino srdce se na chvilku zastavilo, protože Draco Snapeovi tykal, než ji napadlo, že Snape je přece Dracův kmotr a tady před Hermionou mu vykat nemusel.
"Ano, ještě dnes. Aurora pro dnešek převezme moje vyučování," řekl Severus.
"Týjo," ujelo Hermioně a viděla, jak se na ni oba muži podívali.
"Ano, je v lektvarech celkem dobrá," pronesl Severus střízlivě.
"Budeš mít taky přednášku?" ptal se Draco dál.
Snape přikývl. "Ano, za dva týdny. Na téma 'Mudlovská umělá hmota ve výuce Kouzelných lektvarů.'."
Hermioně se nahrnula krev do břicha. Inteligence byla sexy, bezpochyby.
"Jak dlouho tu budeš?"
Snape se pobaveně podíval na svého kmotřence. "Tak dlouho, jak budu potřebovat, abych se ujistil, že se budeš chovat slušně."
Draco se pousmál a mrkl na Hermionu. "Musíme naplánovat nějaký alkoholický dýchánek, aby Severus neodcestoval hned."
"Bez problémů," odkývala to Hermiona. "To je pro mě hračka."
Snape se na ni šokovaně podíval. Nebo možná taky ne, neboť v očích se mu lesklo. "Vy se budete držet zkrátka, slečno Grangerová. Především s Krumem."
A už to měla, malý zasloužený šok. "S Krumem? Proč s ním?"
Samolibě uklonil hlavu na stranu. "No, vyjádřil bych to takto. Vy dva se celkem dobře znáte."
"Co to má znamenat?" zeptal se Draco zmateně.
"Slečna Grangerová ví, o čem mluvím," odpověděl Severus a velmi si užíval zděšený výraz jejího obličeje.

Filius a Lenka vstoupili koupelnou do pokoje.
"Je to tady opravdu pěkné," pochválil Filius. "Holky se už porovnají."
"My taky," hlásil Ernie, objevivší se ve dveřích, a ukazoval na sebe a Draca.
"Tak to budeme všichni žít šťastně až do smrti," pronesl Severus pobaveně, ačkoli přesně věděl, že navenek to tak působit nebude. A také měl pravdu. Všichni se na něho tázavě podívali a on jako vždy neměl chuť to vysvětlovat.

Viděl, jak slečna Grangerová zamyšleně umístila kufry na postel a malým mávnutím hůlky znovu zvětšila do původní velikosti. Potom otevřela jeden z nich, zastavila se, koukla jeho směrem, a pak se zase prohrabovala v kufru.
Pokoj se náhle vyprázdnil a on s ní osaměl.
"Pane," řekla a znělo to stísněně. "Proč jste mi to řekl?"
Přistoupil k ní, aby nemusel mluvit příliš hlasitě. "Vy to nevíte?"
"Ne tak úplně."
"Ne tak úplně? Dám Vám tedy tip, slečno Hermiono (svraštila čelo kvůli jeho oslovení): sovy to vyžvanit nemohly."
Takto ji tam nechal stát a odešel do protějšího pokoje k Dracovi.

Hermiona byla v šoku. Bože, zajíkla se v duchu. Poslouchal? Harryho a mě? Bože, bože, bože! Jak je to možné?
Spěšně hodila svou kosmetickou taštičku na postel, vyhrabala z ní kartáč a začala si agresivně kartáčovat vlasy. Určitě jsem bledá, myslela si. Určitě jsem bledá. A, uuurggh, pochytil taky, co jsem řekla o něm? Tyvole, to byla jen taková myšlenka před usnutím. Jako ženská člověk přece nemůže… teda myslím jako…
Zamotala se do svých myšlenek a rychle otevřela okno. Čerstvý vzduch pronikal do místnosti. Zůstala stát přímo u okna a koukala do dálky.
Uviděla moře. Ó, jak překrásné!
"Vidíš také moře?" zeptala se náhle Lenka - stála za ní - a Hermiona úlekem nadskočila. "Jo. Ano, vidím." Sebrala se. "Tvůj pokoj je taky tak pěkný?"
Lenka přikývla. Hermiona ji postrčila zpátky. "Tak se podíváme."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 12. července 2018 v 23:56 | Reagovat

Honem abych to stihla ještě před půlnocí. Děkuji za novou kapitolu. Kruval a jeho vzhled mě překvapil. Taktéž Draco a jeho rádoby nenápadné pohledy na Hermionu.  Nejlepší je opět Lenka a její zasněný výhled na moře. Jo jo. Bulharsko. Země jako marcipán a moře plné medúz a chaluh. Ale když tam nejsou ani ty ani ty, tak je krásné. Přívětivé, kamarádské. Jako lidé. :-)

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 13. července 2018 v 20:11 | Reagovat

[1]: Sisi: Taky jsem si uvědomila, že na vzhled kruvalské školy jsem zatím ještě v žádné ff nenatrefila. Pěkně to autorka vymyslela, troufám si tvrdit. ;-) Originálně.

3 Michelle Michelle | 13. července 2018 v 22:32 | Reagovat

Koukám, že tahle povídka bude opravdu bez servítek O_O skoro je bojím, aby Mia těch chlapů nestihla vystřídat víc??? O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.