Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Besuch auswärts P16 10/26

5. srpna 2018 v 20:00 |  Odo der Held
Kapitola 10 - Vyjasněno a odsunuto stranou

Následujícího rána Severus přednášel pro 55 studentů. Podle svých otázek brzy zjistil, že slečna Grangerová měla pravdu. Své sedmáky už měl mnohem dál než Johaan studenty v Kruvalu. Proto se posledníc 40 minut držel zpátky a mluvil jednodušeji.


Během přednášky si prohlížel řady studentů. Všichni ho poslouchali, ale pouze u svých studentů viděl také porozumění. Slečna Grangerová si samozřejmě všechno zapisovala.
Nechtěl odcestovat domů. Chtěl zase sedět s Dracem a s ní v noci v kuchyni, jíst sušenky a klábosit. Ale ta noc se ani nevrátí, ani nebude možné ji zopakovat.
V 11 hodin se tedy přemístil zpět do Skotska.
Další týden přijela na návštěvu Pomona. Přinesla poštu, ačkoli sovy mohly dorazit i do Kruvalu. A také ona musela absolvovat párty.
Další týden znovu přijel Severus. Pomona vlastně ohlásila Minervu, ale ta zase nemohla. A tak Severus v pátek večer zaklepal na dveře slečny Grangerové. Ihned otevřela.
"Dobrý den, slečno Grangerová."
"Vy, pane?"
"Ano, Minerva Vás pěkně pozdravuje a mám Vás požádat, abyste ihned poslala Patrona se vzkazem, jak se Vám daří."
Hermiona se divila, vytáhla však hůlku z kapsy u kalhot, myslela na sex s Viktorem a řekla: "Expecto Patronum." Ze špičky hůlky vyklouzla vydra a Hermiona vyslovila: "Minervě McGonagallové: Milá profesorko McGonagallová,
je v nejlepším pořádku. Zdravím moje kluky a Ginny. Hermiona Grangerová."
Severus se usmál. "Děkuji mnohokrát!"
"Rádo se stalo, profesore." Pak si všimla své nezdvořilosti. "Pojďte prosím dál." Ustoupila o krok stranou.
Severus nejdříve váhal, ale pak vstoupil. "Ale jen, že tu Draco ještě není."
"Jen proto, že tu Draco není."
Posadil se na její psací stůl a podíval se na ni. "Náš rozhovor s Dracem před dvěma týdny byl velmi milý."
"Ano, bylo to pěkné. Bohužel jsem toho trochu moc vypila," litovala Hermiona. "Doufám, že jsem se chovala slušně."
"Vaše chování bylo bez námitek, slečno Grangerová."
"Pane," chtěla Hermiona začít, "já… mrzí mě, že jste vyslechl náš rozhovor s Harrym v sovinci. Nebylo to určené pro cizí uši."
Nic na to neřekl, koukal se však na ni a škrábal se po bradě. Hermiona na něj zírala. Líbil se jí klid, který vyzařoval.
"Bez problému," zašeptal nakonec.
"Nemyslete si prosím o mě teď nic špatného."
Zdvihl koutek úst. "Vypadám snad tak?"
"Ne."
"Tak vidíte. Slečno Grangerová, jste dospělá žena a bavila jste se o sexu s dospělým mužem. Normální téma. Pro to nikoho nesoudím."
"Děkuji."
"Víte vlastně, slečno Grangerová, že studenti z mé koleje se se mnou baví i o těchto věcech?"
Viděl, jak se slečna Grangerová pousmála. "Ne, pane, to jsem nevěděla."
"A tak to je."
"A dál? Dostanou Vaši studenti odpovědi, které jim na něco jsou?"
"Samozřejmě."
"Nedokážu si představit, že bych se s Vámi bavila o sexu."
"Dokázala byste si to představit s Minervou?" vrátil jí otázku Severus.
"Ne."
"S jiným učitelem?"
"Ne."
"Tak je to Potter!"
"A Gin," dodala Hermiona.
"A slečna Weasleyová. Jdete v tomto tématu do hloubky?"
Hermiona se rozesmála a Severus se na ni zaraženě díval. To byl ten sexy smích. On ho způsobil.
"Ne, nebo zřídka," přiznala s úsměvem. "Ale našla jsem někoho, s kým se o tom můžu opravdu dobře pobavit. A sice s Dracem."
"S Dracem?"
Přikývla. "Ano, první noc nemohl usnout, a tak přišel a fakt jsme si dobře popovídali. Je neuvěřitelně otevřený, což bych o něm kvůli jeho rodičům nikdy neřekla."
"Ano, Draco je jiný."
"Bavili jsme se o Daphne a o nevěře a o Vás."
"O mně?"
"Ano, mluvili jsme i o Vás. Má Vás moc rád."
Severus se usmál. O Dracově náklonnosti věděl a vracel mu ji více než Dracova matka a otec dohromady. "Já vím," řekl proto.
"Myslím, že už ke mně necítí nenávist."
"Má Vás rád, slečno Grangerová."
"Trvalo to dlouho."

Někdo zaklepal na dveře Hermionina pokoje.
"Je otevřeno," řekla. Draco strčil hlavu do dveří. "Jasně, že tě najdu tady," řekl Severusovi drze. "Ahoj. Viděl jsem v kuchyni stát tvůj kufr. Proč jsi tady?"
"Pojď dovnitř, člověče," mávla na něj Hermiona a Draco vešel dál.
"Minerva nemohla přijít, Filius je na soukromé návštěvě a Pomona se dost nachladila."
"Týjo! Jak dlouho tu budeš?"
"Nejpozději v neděli večer musím zase zpátky."
"Skvěle. Tak se trochu porozhlídnem po okolí," těšil se upřímně Draco.
"To je možné."
Oba muži zaslechli zvuk a podívali se na Hermionu. Bylo to zakašlání.
"Můžu se k Vám připojit?" zeptala se skromě. "Nebo možná chcete být sami. Jen… Lenka je celou dobu s tím vědátorem a s Erniem fakt nic není."
"Jasně, pojď s námi," řekl hned Draco, ale pak se podíval na svého kmotra a viděl, jak přikývl.
Hermiona se těšila a nikdy by si to byla nepomyslela. Že chtěla raději trávit čas se Snapem a Malfoyem než s Erniem a Lenkou.
"Máš už nějaký nápad, kam bychom mohli cestovat?" zeptal se Severus Draca.
"Sofie je prý krásná."
"Nebo pobřeží Černého moře," navrhla Hermiona.
Severus se podíval na hodinky. "Dneska už moc času nemáme, takže to necháme na zítra. Zítra se přemístíme do Sofie a v neděli na pobřeží Černého moře."
Draco a Hermiona souhlasně přikývli.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 5. srpna 2018 v 22:36 | Reagovat

Tak to na mě působí,jakoby si všichni jen užívali volného vztahu a sexu a tak, jako kdysi hippies na woodstocku. (Nepsala jsem to už?)Furt melou jenom o tom, kdo kdy s kým, popřípadě jak, kolikrát tak a kolikrát onak. O_O Fakt nemám páru, jestli je to mezi mládeží zase, že neřeší různé jiné problémy a možnosti chemického výzkumu, nebo pomoci chudým státům, ale i tak je fajn číst povídku o tom, jak si studenti s profesorem mohou povídat o tom, jak ( ten kulantní výraz je "o tom,že děti nenosí čáp ani vrána"), budiž mi odpuštěno za neschopnost vyjádřit se otevřeněji, "činit intimní aktivity bezpečně a příjemně" :-!  :-x  :-?
Děkuji za překlad, Dracova, Severusova a Hermionina cesta bude moc pěkná. Těším se na popis návštěvy Sofie, muzea, i pobřeží. Dokonce tu teď na mě mrká reklama, "Líbí se vám ALBENA?"
Jasná odpověď zní, ano líbí. Ale nelíbí se mi tamní zaostalost a hygiena. Normálně je tam fakt pěkně, ale občas připlavou chaluhy a nejsou tam žádné sítě, které je odfiltrují. Pak připlavou obrovská hejna medúz. Ty nejsou jedovaté, ale průsvitné a slizké. taky je nic nezachrání, aby je to vyhodilo na břeh, do písku za odlivu. Těch je mi i líto. :-( Ale potvrzuji, Bulharsko je fajn Kruval to má u mě dobré. :-)

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 21:44 | Reagovat

[1]: Sisi: ... a další ze sáhodlouhých komentů, ve kterých Sisi shrne všechno od dění v kapitolce až po mezinárodní situaci. :-D Díky Ti, Sisi, teď už všechny také víme, jak je to v Albeně s chaluhami a medúzami. 8-)
Celá povídka je odlehčená, ale stále si myslím, že si ji můžete užívat jako vše ostatní tady na blogu. Hutná dramata se v nejbližší době konat nebudou. ;-)  ;-)  :-?

3 sisi sisi | 8. srpna 2018 v 19:40 | Reagovat

[2]:Chtěla bych znát, co by si autoři, -rky, či lidé v překladatelské dílně budou rádi číst v komentářích. Zkouším napsat to i ono, někdy to funguje, někdy ne. Jen si prostě nemohu myslet, že by někdo, se slovní zásobou čítající nad 150 tisíc výrazů, přijal prosté "Děkuji a nazdar za týden." :-x
Snad existuje i nějaký kodex komentujícího, podle kterého je nutné komentovat tak, aby to nepřinášelo negativní emoce, popřípadě vůbec nečíst to, co se mi nelíbí a tím pádem vůbec nekomentovat. Ale jsou lidé, kteří komentují až u poslední kapitoly povídky a pak autor, či překladatel nestačí valit voči, kolik lidí se krmilo na jeho slovech a kolik z nich neumělo říct ani: "Bů, děkuji."
Proto se snažím být pozitivní. Třešničky  na dortu ( míněno různé pikantní scénky ff) nejsou vždy, o to sladší mohou být.
Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.