Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Besuch auswärts P16 14/26

2. září 2018 v 20:00 |  Odo der Held
Kapitola 14 - Knihovna není jen na čtení

Odpoledne se přemístili zase do školy. Draco byl domluvený s několika Kruvalovci a Severus si chtěl prohlédnout knihovnu. Galantně Hermionu poprosil, aby mu ukázala cestu.
Ukladiště všech knih bylo obrovské. Co měly Bradavice rozlohou, dohnal Kruval výškou.


"To je jistě …" soudil Severus, "…no, v každém případě dost metrů."
"27."
Zakřenil se na ni. "Samozřejmě jste si o tom všechno přečetla, co?"
Samolibě se usmála. "Samozřejmě."
V neděli odpoledne se tu zjevně nechtěl zdržovat jakýkoli student a Hermiona se Severusem zde byli sami.
"Jak se člověk dostane tam nahoru a jaký systém tu funguje?" zeptal se Severus té, která tady věděla všechno.
"Celé je to o přání. Přejte si určitou knihu a počkejte."
"Tak dobře. Rád bych 'čtvrtý svazek Jenovéfy Carfonové prosím."
Hermiona a Severus se podívali ke stropu. Z regálu tam vylétla jedna kniha a vplula Severusovi do ruky. "To je tedy zajímavé," řekl užaslé. "A jak řeší knihovník úklid?"
Hermiona mu to vysvětlila.
Severus pocítil další přání. Přitiskl Hermionu k polici a paže jí pevně sevřel nad hlavou. Zajíkla se. Ignoroval to a tvrdě ji políbil. Vzrušeně jí zajel jazykem do úst a hrál si s ní. "Ach bože," zašeptala. "To mě fakt vzrušuje!"
Cítil své tvrdnoucí vzrušení, chytil obě její zápěstí jednou svou rukou a druhou volnou jí pevně sevřel krk a natáhl ho do délky. Pak ji políbil ještě tvrději.
Žena před ním ho nevýslovně vzrušovala, ale bohužel se nacházeli v knihovně, kam každou chvíli mohl vstoupit kdokoli cizí a vidět je takto. Ale ještě chvilku potřeboval. Odtáhl se od jejích úst. Pomalu jí jazykem přejel ušní boltec a drsně jí řekl: "Brzy, slečno Grangerová, brzy na tebe dojde."
Pak ji náhle pustil.

Byl to dost dobrý nápad, neboť dveře se otevřely a 3 mladší studenti vstoupili dovnitř. Zdvořile pozdravili Hermionu a Severuse a posadili se k jednomu ze stolů, aby se učili.
Hermiona na Severuse stále ještě šokovaně hleděla. Co že to řekl Draco? Snape byl cool jak sviňa?
Tenkrát se smála, ale teď… teď to byla pravda!
Za krátko spořádaně opustili knihovnu a Severus se se svými čtyřmi studenty rozloučil. Před Hermionou zůstal stát o něco déle a samolibě na ni shlížel. "Tak na viděnou, slečno Grangerová."
"Na viděnou," řekla Hermiona tiše.
Pak zvedl svou cestovní tašku a zmizel.

"Půjdu teď s Rolfem na ryby," řekla Lenka potěšeně a vyšla ze dveří. Ernie zmizel ve svém pokoji a Hermiona s Dracem se na sebe podívali.
"Lhal jsi mi, Malfoyi," zabručela Hermiona s hranou zlostí.
"Jak to?"
"Snape není cool jak sviňa. Je naprosto žhavý."
Draco se rozesmál. "Vždyť je to tak nějak to stejné." Postrčil ji do svého pokoje a k posteli, aby se posadila. "Co se stalo?"
Hermiona mu to povykládala. Draco se srdečně smál. "Týjo. Takhle ho vůbec neznám." Podíval se na Hermionu. Byla opravdu hezká, bezpochyby. A veselá byla taky. Svému kmotrovi rozuměl. "Jednej s ním dobře," řekl jí vážně. "Zaslouží si zábavu a lásku a dobrý sex."
Hermiona poplácala Draca po ruce. "Jak se stalo, že jsi teď tak rozumný, řekni mi!"
"Válka všechno změní, myslím."
"Válka je pryč."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 3. září 2018 v 21:20 | Reagovat

Ano, vzpomínám si, že knihovna přináší mnohé nečekané. Například bych si vzpomněla, jak jsem hledala jakési, ano, knihy a našla úplně jiné, ale také důležité.  Snape teda měl skvělé načasování, byl důsledně obezřetným. Ještě momentík ovíjení se okolo té přítulky a byla by mezinárodní ostuda, protože my sice nevíme, kdo to přišel do knihovny, ale pořád je to na území mimo Britské kouzelné ostrovy.
Konečně se mohu svobodně nadechnout, protože prázdninová vedra zmizela a najednou taková kapitola plná toužebných líbacích scén a pohledů do očí, jakož i příslibů do budoucna. Budu muset zamířit do lesů, zjistit jestli neporostou houby, bo je po dešti a naplnit si sklípky čerstvým lesním ozonem. Mám se obávat o vyražení dechu při další kapitole? :-D  :-D
Děkuji za překlad, moc se mi líbí, jak civilně dovedou bývalí bojovníci spolu komunikovat. :-) Naštěstí, "je válka pryč."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.