Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Besuch auswärts P16 15/26

9. září 2018 v 20:00 |  Odo der Held
Kapitola 15 - Zpátky v Bradavicích
Severus už se dostavit nemohl, ale od kolegů, kteří Kruval navštívili, se doslechl spoustu novinek. Slečna Láskorádová a ten Švýcar Rolf Scamander se asi do sebe naprosto zamilovali, pan Macmillan si domluvil schůzku s jednou spolužačkou z Kruvalu a Minerva mu vyprávěla, že pan Malfoy jednou v noci vycházel z pokoje slečny Grangerové.

A to i přesto, že pan Malfoy a slečna Greengrassová spolu přece chodili. Severus k tomu napsal Dracovi přes sovu. Odpověděl mu, že se celou tu noc bavili skoro výhradně o něm, Severusovi. Severuse to těšilo.
Nastalo rozloučení s Kruvalem a Filius s Minervou přišli, aby čtyři své studenty vlastnoručně doprovodili domů.
Hermiona byla velmi zklamaná, že Severuse neuviděla.
Jelikož cestovali s Minervou, zhmotnili se v ředitelské pracovně. Minerva se obrátila na studenty. "Děkuji Vám za účast na tomto projektu. Nejprve si běžte vybalit do svých ložnic. Uvidíme se později u jídla."

Jakmile se Hermiona dostala do Velké síně, první pohled jí zabloudil přímo na Snapeovu židli. Byla obsazená. Snape na ní seděl a bavil se s Minervou. Hermionu neuviděl.
Hermiona se však ke stolu posadila tak, aby měla Snapea ve svém zorném poli. Bylo také skvělé se na něj dívat. Stále ji mravenčilo ve všech údech, když pomyslela na tu chvilku v knihovně. Připomínala si jeho vůni, jeho tělo a jeho vzrušení, které zřetelně cítila.
"Mio, co je?" zatahala ji náhle Ginny za svetr.
Hermiona zrudla "Nic, jenom sním."
Všichni tři si všimli barvy jejího obličeje a došlo jim to. Ron se rozesmál. "To si můžu domyslet."
"S kým?" zeptal se Harry.
Hermiona se pokusila otázku obejít tím, že požádala o bramborový salát, který stál vedle Harryho. Povedlo se. Ona dostala salát, ale Harry svou odpověď ne.
Minerva cinkla vidličkou o sklenku a vstala.
"Moji milí. Pane Malfoyi, slečno Láskorádová, slečno Grangerová a pane Macmillane, vstaňte prosím."
Učinili tak a Hermiona cítila, jak se na ni Snape dívá.
Minerva pronesla: "Ředitel Petrovič mi srdečně poděkoval za těch krásných osm týdnů, které jste strávili s ním na škole, a zve Vás, abyste kdykoli Kruval znovu navštívili. Navíc jsme se domluvili, že příští rok tento projekt zopakujeme. A nyní - dobrou chuť."
Rozezněl se potlesk a čtyři studenti se zase posadili.
Hermiona jedla dál. Ron se jí zeptal: "Budeš o Vánocích u svých rodičů?"
Hermiona přikývla. "Ano, zítra zrána se tam přemístím."
"Škoda," dodal Ron, "že nemůžeš zároveň být i v Doupěti."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 11. září 2018 v 21:25 | Reagovat

To je prostě Minerva McGonagallová. Jasně, stručně a pokud možno rychle, nebo nanejvýš okamžitě vyřešit vše, co před ní svět postaví. Proslov, poděkování, pozvánku v jedné větě. Je úžasná. Takovou kantorku by člověk marně hledal v naší kotlině, rodišti učitele národů. Asi bychom se mohly stydět, ale to není momentálně v kurzu, takže jako moderní osoba asertivně sklapnu, srazím podpatky, budu držet ústa a krok.
Děkuji za pěknou kapitolu. Moc se těším na pokračování, jistě ještě přijdou velmi horké chvíle. To pak člověk pohledem taví podlahu. 8-)  ;-)  :-)  :-D  :-D Srdce v plamenech. :-P  :-)  :-D

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 12. září 2018 v 12:40 | Reagovat

[1]: Sisi: Díky za díky, Hermiona taví pohledem podlahu už teď, a co asi bude dělat v příští kapitole??? 8-O  8-)  O_O  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.