Dotazy i dojmy směřujte do komentářů nebo na arda.z.lyry@seznam.cz <3

Der Besuch auswärts P16 20/26

14. října 2018 v 20:00 |  Odo der Held
Kapitola 20 - Neuvěřitelné starosti se skřítky

Na začátku března vypukla v hradě epidemie Skřítků netopýřích a Filch s Minervou vyzkoušeli proti těmto obtížným potvorám opravdu všechno magicky možné. No, Filch toho zkusil míň, jako moták nezmohl prakticky nic; jednoho dne se Minerva dověděla, že s obrovským soustředěním zvládl přivolávací kouzlo a neměla slov.


S Pomonou konzultovali eventuální zahnání pomocí rostlin, profesora Kisse se ptali jakožto učitele Obrany proti černé magii (dle Severuse to nemělo nic společného se Skřítky netopýřími, ale nechal Minervu jednat) a se Severusem samotným mluvili ohledně jakýchkoli obranných sprejů. Epidemie se rozšířila především v havraspárské a nebelvírské věři. Obě věže prošly asanací roztokem, který Severus připravil cobydup. Po třech dnech se havraspárská věž vyčistila, ale z jakéhosi pochybného důvodu se to v té nebelvírské nezlepšilo.
Ginny a Hermionu to fakt obtěžovalo. Společně s Levandulí a Parvati si v sobotu odpoledne obstaraly klec. Postavily se s ní do společenské místnosti a přivolávaly Skřítky netopýří pomocí kouzla Accio. Parvati je počítala. 12 skřítků slétlo od schodů do chlapeckých a dívčích ložnic, Hermiona je ve vzduchu zastavila a Ginny je ihned dopravila do klece, jejíž dvířka Levandule pokaždé bleskurychle zavřela.
Hermiona vzala klec s naštvanými skřítky s sebou do Velké síně.
Skřítci netopýří hlučeli, pronášeli poutavé hlášky a jako smyslů zbavení lomcovali tyčkami u klece, načež je Hermiona ochromila cíleným sběrným Omračujícím kouzlem. Už delší dobu měla podezření, že do Bradavic skřítky přitáhla s Lenkou a doufala, že je problém vyřešený. Draco se zájmem přistoupil k ní, a učitelé se na Skřítky netopýří také dívali.
"Vy jste ty skřítky zavřela, slečno Grangerová?" zeptala se Minerva. Hermiona přikývla. "Ginny, Levandule a Parvati mi pomáhaly."
"Ještě nejsou dospělí," mumlal Snape. "Mladiství skřítci dělají více problémů než ti dospělí."
"Ó, mně je srdečně jedno, jak jsou staří," brčela Hermiona, "chci se jich zbavit." Koukla po Severusovi, který se usmíval.
"Odkud se sem asi dostali?" zeptala se nahlas Minerva.
"Hádám, že jsme je sem zavlekly s Lenkou, Madam."
"No, vždyť to nebylo úmyslně," vyjádřila se klidně Minerva.
"Potřeboval byste ty potvory na něco, profesore?" zeptala se Hermiona svého miláčka.
"Na co?"
"Do lektvarů?"
"Ne."
"Tak jo. Profesorko McGonagallová? A Vy?"
"Merlin chraň, slečno Grangerová. Dejte tu klec Hagridovi. Ten je zničí."
Tím byla věc vyřešena. Hagrid ty skřítky vyřídí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sisi sisi | 15. října 2018 v 17:45 | Reagovat

To není možné, aby Hermiona ač již pochytané skřítky nabízela k nastrouhání do lektvarů, k výuce přeměny na prachovku, nebo že by je nesla na eliminaci k Hagridovi. Nemlich, že to jsou teprve mláďátka skřítků. To je přece genocida. Jak si to mohou kouzelníci omluvit? :-x
Překlad ovšem perfektní, děkuji. :-D  :-D

2 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 19. října 2018 v 9:26 | Reagovat

[1]: Sisi: Dobrý postřeh, holka. Hermiona, obranářka čehokoli živého, tady klidně vydá Skřítky netopýří všanc. ;-) Díky za díky, jsi jediný hlas na tomto blogu. Kdybych to dělala kvůli komentům, už se to tu moc nehýbe. :-!

3 sisi sisi | 19. října 2018 v 21:24 | Reagovat

Ardo, prosím, nepodléhej klamu, že jsem jediným hlasem. Ti mnozí/ ty mnohé, které čtou, leč nezanechají ani Ď, ti/ty jsou jen překvapení tím, že něco jako internet funguje a slouží. Jistě si také libují na každém přeloženém slově a nenacházejí odvahu. Asi jsou z mé generace, jež vyrostla bez počítačů, mobilních aparátků, sluchátek a ostatního. Odpusť jim, malověrným, neb za to nemohou. 8-O Přijmi prosím mou ubohou výmluvu a pokračuj v záslužném překladu a dojdeš uznání mezi věrnými. :-) Jen škoda, že nepřekládáš z AJ, protože vím o prima povídce, která už pár let leží ladem a nikdo se k ní nemá. Je to ovšem ff Severitus, a to asi také není zrovna Tvůj šálek se smetanou. No nic, :-) veř mi, že opravdu ráda čtu Tvé překlady, vyčkávám u monitoru každou neděli, nebo, když nestíhám, pociťuji jistou úzkost za nesplněný čin a ráda tu pak plichtím díkůčinění, kolikrát toho napíšu, a když to pak čtu, sama se divím, kdo to psal, O_O bo si pak připadám jako nezpůsobilá slov.:-x  :-D  :-D

4 ardazlyry ardazlyry | 25. října 2018 v 20:55 | Reagovat

[3]: Sisi, děkuji za podporu, velmi si toho vážím! Na překlady z AJ, ať už jakékoliho ražení, se opravdu nechystám, promiň. Musím se mrknout, jak pokročil Nathan u Jacomo, před časem jsem vypomáhala tam. :-)
Užívej si Severuse, jsem ráda, že Tě tu potkávám. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.